Vene kunstigalerii valvur "täiendas" esimesel tööpäeval hinnalist teost

Kunstigalerii valvur Moskvas
Kunstigalerii valvur Moskvas Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Vene kunstniku Anna Leporskaja maal saadeti restaureerimisele pärast seda, kui kunstigalerii valvur täiendas kunstniku teost oma lähenemisega ning joonistas näota figuuridele silmad.

Anna Leporskaja kolm figuuri maaliti aastatel 1932–1934 ja ning see oli kindlustatud 75 miljoni rubla eest. Teosed olid eksponeeritud Jekaterinburgis Boriss Jeltsini presidendikeskuses abstraktse kunsti näituse raames.

Jeltsini keskuse tegevdirektor Aleksandr Drozdov turvameest avalduses ei nimetanud, kuid ütles, et ta töötas eraturvafirmas ja vallandati pärast vahejuhtumit.

Küll aga andsid kunstiteadlased lootust, et teost saab taastada selle algsel kujul, kuna vandaal ei kasutanud silmade joonistamisel väga tugevat survet.

Vandaalitsemist kunstiteoste kallal märkasid esimest korda 7. detsembril kaks külastajat. Maal eemaldati näituselt ja tagastati Moskva Riiklikule Tretjakovi galeriile, kust teos oli laenutatud.

Tretjakovi restaureerimiseksperdid on arvestanud, et restaureerimistööd läheksid maksma ligikaudu 250 000 rubla.

Tegemist pole sugugi esimese korraga, kui Venemaal on kunstiteoste kallal vandaalitsetud. 2019. aastal mõisteti kaheks ja pooleks aastaks vangi mees, kes ründas Tretjakovis Ivan Julma maali. Sama teost ründas 1913. aastal ka vaimuhaige mees, kes lõi maali kolm korda noaga.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: The Guardian

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: