Selgusid Jaak Kilmi filmi "Tagurpidi torn" peategelased

"Tagurpidi torn" Autor/allikas: Kalle Veesaar

Aprilli lõpus kinodesse jõudev eesti põnevik "Tagurpidi torn" avaldas viis peategelast, kelle fantaasiamängudest lugu alguse saab.

Esmapilgul kamba juhina näiv Kristjan (Nils Jaagup England), on tegelikkuses empaatiline ning hea südamega poiss, kes tahab kuuluda vanema venna sõprade hulka. Seetõttu proovib Kristjan näidata end kõvema mehena, kui ta tegelikult on. Filmis aset leidev sündmuste kulg toob Kristjanis välja tema tegeliku mina ning seab ta raskete valikute ette, sest tema on kambas see, kes saab ühel hetkel aru, mis on õige ja mis vale. 

Loore (Rebeka Kask) teeb oma elus valikuid, mis toovad pigem kasu temale, mitte teistele. Tüdruku õlgadele on tema vanemate poolt seatud liiga suur koorem, sest igapäevaselt peab ta täitma oma väiksema õe lapsehoidja rolli, olles ju samas ise laps. Ta on oma vanuse kohta täiskasvanulik, kuid langetab siiski otsused lapselikult, mõtlemata tagajärgedele. 

Filmi üks võtmetegelasi Ariel (Laura Vahtre) on tasane ja pigem tagaplaanile jääv tüdruk, kuid olukorra muutudes lööb temas välja enesekindel joon. Keerulistes situatsioonides käitub ta sõjakalt ning neiu pehme pinna alt võib esile tulla hoopis ohtlikum pool. Manipuleerimine ning hirmutamine annab lapsele kätte uue juhi positsiooni, mida ta eneselegi ootamatult jõuliselt kasutab.

Kõigist kõige korralikum paistab Mia-Margot (Una Marta Soms), kes elab oma fantaasiamaailmas, kus hõljuvad printsessid ja printsid, kes võitlevad vaimude ja lohedega. Tema lastetuba on hea, kuid just fantaasiad tõukavad teda koos kaaslastega pöörastele tegudele, jõudes välja lausa julmuseni.

Kamba noorim liige Siim (Kimi Reiko Pilipenko) on algselt pigem sõpruskonna üks tagasihoidlikumaid tegelasi. Laste mängudes on tal alati oma roll, kuid järk-järgult tulevad väikeses poisis ilmsiks teistsugused iseloomujooned. Kalk isa, kes poega hirmu all hoiab, kujundab paraku ka lapse loomuse. Üks asi on Siimu meelest kindel – täiskasvanuid ei saa iial usaldada. 

Põnevik "Tagurpidi torn" räägib laste suvest unises alevikus, kus ainukest lõbu pakub lihtsalt hängimine ja turnimine mahajäetud tehases. Seal viibimine keelatakse neile aga ära. Kamba pealik Kristjan ning tema sõbrad Ariel, Loore, Mia-Margot ja Siim otsustavad keelust üle astuda. Otsus muudab nende elu ning paneb sõbrad karmi vastasseisu. Jääb lahendada küsimus, mis on õige ja mis vale.

Filmis teevad kaasa Nils Jaagup England (Akhimi hääl filmis "Jõulud džunglis"), Rebeka Kask ("Papad Mammad"), Una Marta Soms, Laura Vahtre, Kimi Reiko Pilipenko, Mirja ja Mirje Toomsalu, Andres Lepik ("Vee peal", "Põrgu Jaan").

Kõrvalosades on Rasmus Ermel ("Vee peal"), Riho Kütsar ("Tõde ja õigus", "Rohelised kassid"), Evelin Võigemast ("Vee peal", "Supilinna salaselts"), Anti Kobin ("Malev"), Ester Kuntu ("Tõde ja õigus"), Jaanika Arum ("Polaarpoiss", "Free Range"), Juuli Lill ("Pilvede all") ja Reimo Sagor ("Võta või jäta").

"Tagurpidi torni" stsenarist on Aidi Vallik ("Kuhu põgenevad hinged"), režissöör Jaak Kilmi ("Jõulud džunglis", "Sigade revolutsioon", "Sangarid"), produtsent Evelin Penttilä ("Nullpunkt"). Filmi toodavad Stellar Film ja Studija Locomotive, levitab ACME Film. 

Film jõuab kinodesse 29. aprillist.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: