Galerii: Vene fotograaf jäädvustas hüljatud asula üle võtnud jääkarusid

Venemaal Tšuktši meres Koliutšini saarel on jääkarud asustanud mahajäetud asula. Sürreaalse vaatepildi jäädvustas fotodele vene fotograaf Dmitry Kokh.

Imeliste fotodeni jõuti juhuse tahtel, kui rühm amatöörfotograafe paadiga piirkonda uurima läks ja halva ilma tõttu Koliutšinis varju pidi otsima, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Fotograafid loodavad, et nende pildid sunnivad ka võime tegelema saarele inimeste poollt maha jäetud prügi likvideerimisega. 

Üks jääkarusid jäädvustanud fotograaf oli Dmitry Kokh.

"Sellele saarele oli väga ohtlik minna, sest seal oli sel hetkel umbes 30 jääkaru. Otsustasin kasutada drooni, mille propellerid ei tee müra, nii et ma ei häiriks loomi," kirjutas Kokh oma veebilehel.

"Tormituul, vihm ja mahajäetud hooned kivistel kallastel muutsid kõik toimuva sürreaalseks. Järsku märkasime majade akendes liikumist. Keegi võttis binokli välja ja me nägime jääkarude päid. Udu, mahajäetud majad ja jääkarud – see oli ideaalne keskkond.

Fotograafi sõnul käisid jääkarud mööda maju ringi ning ühekorraga oli vaateväljas umbes 20 looma, enamasti isasloomad. Emased hoidsid poegadega eemale.

Veel 30 aastat tagasi asus saarel ilmajaam.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: