Iirimaad esindab Eurovisioonil Brooke, Iisraeli Michael Ben-David

Iirimaa ja Iisrael avaldasid oma tänavused eurolood: Iirimaad esindab Brooke looga "That's Rich" ja Iisraeli Michael Ben-David looga "I.M".

Iirlased said tänavu esimest korda pärast 2015. aastat osaleda oma euroloo valimises. Publiku hääled liideti kodumaise ja rahvusvahelise žürii häältega.

Iirimaa esindamiseks 66. Eurovisiooni lauluvõistlusel konkureeris kuus lugu. Brooke ja pala "That's Rich" võitis nii rahvusvahelise žürii kui ka televaatajate hääled. Brooke edestas teist kohta napi nelja punktiga.

Brooke Scullion sai tuntuks 2020. aasta saates "The Voice UK".

Iirimaa osales Eurovisioonil esmakordselt 1965. aastal ja on alates sellest teeninud rekordilised seitse võitu. 1990-ndad olid Iirimaa jaoks eriti võidukad, kui riik triumfeeris viie aasta jooksul võistlusel neli korda.

Iirimaa esindaja Brooke astub üles Eurovisiooni teises poolfinaalis, mis toimub 12. mail.

Iisraeli eurolugu "I.M" esitab Michael Ben-David, kes võitis laulusaate "The X Factor Israel" ning sai selle tulemusena ka edasi Eurovisioonile.

Michael Ben-David Autor/allikas: KAN/EBU

Saates "The X Factor Israel" võtsid mõõtu neli lugu. Võitja selgus kahe vooru tulemusena, milles esimeses pidid artistid üht lugu kaverdama ja teises esitama oma potentsiaalset eurolaulu. Parim lugu selgitati rahva ja žürii häältega.

Iisrael osales Eurovisioonil esimest korda 1973. aastal ja oli esimene riik väljaspool Euroopat, kellele osalemine lubati. Viis aastat hiljem võitis Iisrael Pariisis toimunud Eurovisiooni Izhar Coheni ja Alphabeta looga "A-Ba-Ni-Bi". Sestpeale on Iisrael lauluvõistluse võitnud kolmel korral: 1979., 1998. ja 2018. aastal.

Iisraeli esindaja Michael Ben-David võistleb looga "I.M" Eurovisiooni teises poolfinaalis, mis toimub 12. mail.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Allikas: eurovision.tv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: