Estonia katastroofist valmib draamasari

Parvlaev Estonia.
Parvlaev Estonia. Autor/allikas: ERR

Parvlaev Estonia hukust ning sellega seotud hilisemast uurimisest on soomlaste käe all valmimas uus draamasari. Sari jälgib õnnetuse uurimist Soomes, Rootsis ja Eestis. Ühtlasi on tegemist hetkel kalleima Soomes toodetud telesarjaga.

Seriaal vaatleb õnnetuse asjaolusid läbi erinevate tegelaskujude – lugu algab päästjatega merel ning liigub laeva meeskonnaliikmete ja reisijateni.

Draamasarja loojate arvates on Estonia traagiline õnnetus laiemale avalikkusele huvipakkuv teema, seda nii Soomes kui ka mujal riikides. "Usume kindlasti, et sari äratab maailmas suurt huvi," ütles MTV sisudirektor Marko Karvo.

Seriaali "Estonia" võtted algavad Soome (Fisher King), Eesti (Amrion), Rootsi (Kärnfilm) ja Belgia (Panache Productions) koostöös. Ühtlasi on tegemist Soome kõige kallima telesaatega, sest eelarve küündib kuni 15 miljoni euroni.

"Estonia uppumine oli kohutav tragöödia, milles kaotati hirmuäratavalt palju elusid. Võtsime eesmärgiks näidata, mida äärmuslikud olud räägivad inimloomusest, aga ka sellest, et kui inimestel enam lootust pole, siis võivad nad ikkagi inimlikkust üles näidata," kirjeldas telesarja Eesti-poolne produtsent Riina Sildos.

Lisaks on eestlastest suurprojekti kaasatud stsenaristid Livia Ulman ja Andris Feldmanis, filmikunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Jaanus Vahtra, grimmikunstnik Kaire Hendrikson, casting director Piret Toomvap-Schönberg, režissööri 1. assistent Ralf Siig jpt.

Sarja võtted algavad mais ning esilinastus on kavas juba aasta lõpus. Draamasarja režissöörid on Måns Månsson ja Juuso Syrjä.

Parvlaev Estonia uppus teel Tallinnast Stockholmi 28. septembril 1994. Õnnetuses hukkus 852 inimest. Ellu jäi vaid 137 inimest.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: Yle

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: