Jalmar Vabarna korraldab suvel Treski küünis muusikafestivali

Jalmar Vabarna alustab festivaliga
Jalmar Vabarna alustab festivaliga Autor/allikas: Silver Tõnisson

Esimene Treski muusika- ja inspiratsioonifestival toimub 12.-14. augustil Setomaal Treski küüni festivalialal. Värske festival eesti kultuurimaastikul toob külastaja looduse, energiast pakatava muusikaprogrammi ning inspiratsiooni keskpunkti.

Treski küün tegi eelmisel suvel läbi suure muutumise, kui tuntud muusik ja kultuurikorraldaja Jalmar Vabarna pani püsti enneolematu välilava. Just see ainulaadne lava on sel suvel festivali südameks.

"Ma arvan, et see on lihtsalt kõige lahedam lava Eestis, kui mitte isegi kogu maailmas. Eelmisel suvel sai maha peetud ägedaid pidusid, nüüd on aeg veel suuremaks kasvada," sõnas Vabarna. Lisaks välilavale on festivalialal ka küüni lava, metsalava ning vanad siloaugud, kuhu koondub festivali ööklubi.

"Ma olen alati unistanud Treskis festivali korraldamisest. Nüüd saan öelda, et Treski on selleks valmis ning mina samuti. Eestis on väga palju festivale ning eristumiseks on vaja kõvasti vaeva näha. Olgugi, et festivali toimumiskoht on omanäoline, töötasin pikalt ka festivali idee ja sisu eripära loomisega. Muusika kõrvale sündis inspiratsiooni mõõde ning see lisaväärtus on kindlasti midagi, mis just täna inimesi kogu maailmas kõnetab", kirjeldas Vabarna festivali saamislugu.

Augustikuu teisel nädalavahetusel astuvad Treski festivali neljal laval üles nii Eesti kui ka lähiriikide artistid, näiteks esineb avaõhtul ansambel Lexsoul Dancemachine.

Festivali teisel päeval pakub elamust Kristel Aaslaidi ja Tuuli Ranna duo ÖED ning popartist Daniel Levi. Ülejäänud programm avalikustatakse lähikuudel.

Lisaks muusikale leiab festivalikülast palju muud. "Meie suur soov on pakkuda inimestele midagi enamat kui muusikafestival. Selleks oleme alale toonud erinevaid tegevusi, mis kisuvad mugavustsoonist välja," ütles Vabarna.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: