Kiikingu harrastaja Jaan Särg: pea alaspidi olek on mul suhteliselt loomulik

Kiikingu harrastaja Jaan Särg tegi sügisel tiiru peale kogu Euroopale, külastades 17 riiki. Kaasas oli tal suur metallist kiik.

"Mul oli reisiplaan enne juba, kui buss sai ostetud, siis tuli pähe, et läheks reisiks koos kiigega. helistasin tuttavale, kes neid kiike valmistab, küsisin mõõdud ja vaatasin, et klapib kaubikusse," rääkis Jaan Särg "Ringvaatele".

Jaan on kiikinguga tegelenud kümme aastat ja oskab kiike vaat et une pealt kokku panna. Kõigepealt mõõdab ta platsi, siis asub kiike auto ja puu vahele ankurdama. Kiige ülespanekuks kulub tal sõltuvalt asukohast pool tundi kuni tund.

Tema sõnul ei olnud valdav enamus Euroopas kiikingust midagi kuulnud. "Inimesed, kes mind nägid, said tihtilugu proovida ja kolmandik neist sai ka üle võlli," ütles Jaan.

Kõige adrenaliinirohkeim oli kiik üles sättida Prantsusmaal Eiffeli torni juures. "Ma jõudsin sinna südaööl, olin kuus tundi autoga sõitnud ja seal oli ehitusplats, kus tõstetav aed. Ma ajasin auto sinna sisse, panin aia kinni ja sain rahulikult magada. Kohe hommikul panin kiige püsti ja olin seal pool päeva, turistid käisid ka kiike proovimas," rääkis mees.

Järjest veerand tundi kiikuda ei ole Jaanile mingi küsimus. "Pea alaspidi olek on mul suhteliselt loomulik," ütles ta.

Välismaale Jaan lähiajal enam ei kipu, küll aga sooviks ta mingil hetkel kõik USA osariigid läbi sõita. "Võib-olla oleks tore sel suvel kõiki Eesti linnu külastada."

Vaata videost, kuidas Jaan läbi Euroopa kiikus:

Toimetaja: Karoliina Tammel

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: