EiK avaldas singli oma peagi ilmuvalt albumilt

EiK
EiK Autor/allikas: Mia Tohver

Luuletaja ja muusik EiK avaldas singli "KOLIMISKASTID", mis on pärit jaanuari lõpus ilmuvalt stuudioalbumilt "uduvaip".

EiKi sõnul on "KOLIMISKASTID" lugu sentimaalse väärtusega asjadest, mis jäävad painama: nendest sünnipäevaks saadud esemetest kapinurgas, mida ei julgeta ära visata, ehkki neid ei kasutata ja kinkijaga pole viimastel aastatel üldse suheldud. Kogu sellest tränist, mis on ilusasti sahtlitesse ja pööningule pakitud, aga koristama asudes hakkab süda valutama, kui peaks midagi minema viskama.

Hiphopi, indiet, punki ja jazzi siduva väljakutsuva laulu heliloojaks on kitarrist Mattias Tirmaste, selle mixis ja masterdas heliinsener José Diogo Neves. 

"Nüüd on sellel aeg mu arvutist välja kolida, et internetiavarustesse tekiks veel üks pala, mille taustal visata lepingud ja armastuskirjad lõkkesse ning sõita metsa elama," kirjeldas EiK muusikapala olemust.

Uut albumit lubab EiK juba 31. jaanuaril ning muusiku sõnul võiks kutsuda värsket loomingut just terminiga sõnamuusika, kus rõhk on tugevalt laulutekstidel, ent seejuures kaugenetakse tugevalt hiphopist ning kombitakse stiililiselt varasemast rohkem indie piire.

Viimase seitsme aasta jooksul on EiKil ilmunud albumid "uinak", "äratuskell", "unerohi", "EiK" ning kogumikplaat "TIKS 097".

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: