Eesti Laulu poolfinaale juhivad Maarja-Liis Ilus ja Priit Loog

Video: ERRFoto: Kairit Leibold/ERR

Eesti Laul 2022 alustab poolfinaalidega 3. ja 5. veebruaril. Poolfinaale juhivad laulja Maarja-Liis Ilus ja näitleja Priit Loog. Neile lisandub veel kolmas saatejuht, kelle hooleks jääb vahendada greenroom' is toimuvat, kuid tema nimi jääb esialgu saladusse.

Eesti Laulu poolfinalistide saatejuhid avalikustati teisipäevases "Ringvaates". Maarja-Liis Ilus ja Priit Loog pole varem saatejuhtide paarina üles astunud.

"See on minu jaoks suurem väljakutse saadet juhtida kui ise saates laulda," tõdes Maarja-Liis Ilus.

Priit Loog mainis, et kõne Eesti Laulu produtsendilt tuli talle ootamatult, ent leidis siiski, et tegemist oli väga rõõmustava ettepanekuga. "Tundus kõik väga põnev ja olin ootusärev."

Eesti Laulu poolfinaalides astub sel aastal üles 20 artisti, kes lõppvõistlusele pääsesid esmakordselt toimununud veerandfinaalide teel.

Kui Eesti Laulu veerandfinaale juhtisid tuntud artistid, kel oli tihe seos nii Eesti Laulu kui ka Eurovisiooniga, siis ei ole ka Maarja-Liis Ilusale Eurovisioonil osalemine võõras. 1996. aastal esindas Ilus koos Ivo Linnaga Eestit Eurovisioonil looga "Kaelakee hääl" ning aasta hiljem võistles ta palaga "Keelatud maa".

Eesti Laulu poolfinaalid toimuvad 3. ja 5. veebruaril Saku suurhallis, otsustav finaal toimub 12. veebruaril. Kõikidele Eesti Laulu kontsertidele saab pileti soetada Piletilevist. Mõlemast poolfinaalist pääseb vaatajate ja žürii häältega edasi viis artisti ja varasema 12 artisti asemel hakkab finaalis tiitlit püüdma nüüd kümme osalejat.

Eesti Laul 2022 poolfinaale ja finaale vahendavad telekanalid ETV ja ETV+ ning Raadio 2. Veebis saab ülekandeid jälgida ERR.ee portaali vahendusel. Kõik Eesti Laulu uudised leiab kodulehelt www.eestilaul.ee.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: