Tartu Autovabaduse puiestee on nomineeritud rahvusvahelisel säästva turismi konkursil

Autovabaduse puiestee
Autovabaduse puiestee Autor/allikas: Mana Kaasik

Säästvat turismi arendav rahvusvaheline organisatsioon Green Destinations valis Tartu teist aastat järjest kestlike sihtkohtade nimekirja. Sel korral pääses keskkonna ja kliima kategoorias kuue parima eduloo sekka Autovabaduse puiestee.

Nimekirja valimise eelduseks on silmapaistev edulugu, millest on ka teistel kestlikel turismisihtkohtadel õppida. 2020. aastal esitas Tartu edulooks ülelinnalise rattaringluse ja eestimaise rohegaasiga sõitvad linnaliinibussid, pälvides sellega auhinnalise teise koha keskkonna ja kliima kategoorias.

2021. aastal esitati Tartu edulooks Autovabaduse puiestee, mis nomineeriti keskkonna ja kliima kategoorias kuue parima hulka. Märtsis toimuval Green Destinations Stories Awards auhinnatseremoonial avalikustatakse kolm parimat.

Tartu linna turundusjuhi Helen Kalbergi sõnul näitab Autovabaduse puiestee edulugu, et Tartu on oma tegevusfookused õigesti seadnud.

Samal konkursil on kogukonna ja kultuuri kategoorias kuue parima seas Saaremaa ja tarneahela lokaliseerimise ning dekarboniseerimise kategoorias Hiiumaa.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: