ETV alustab aastat intervjuusarjaga Eestit juhtinud riigipeadest

Arnold Rüütel ja Grete Lõbu
Arnold Rüütel ja Grete Lõbu Autor/allikas: Magnus Markus Lutter / ERR

Jaanuari esimesel nädalal vaatab ETV koos seniste presidentidega tagasi viimasele 30 aastale. Intervjuusarja avab Grete Lõbu vestlus Arnold Rüütliga esmaspäeval kell 20.15. Saadet näeb enne tele-eetrit ERR.ee portaalis.

Milline on olnud Eesti elu viimase 30 aasta presidentide silme läbi? Mis jääb neile meenutama oma ametiaega ning millised olulised hetked võtavad nad kaasa nii riiklikul kui isiklikul tasandil? Uue aasta esimesel nädalal pakub ETV kolmel järjestikusel õhtul intervjuusid Arnold Rüütli, Toomas Hendrik Ilvese ja Kersti Kaljulaidiga ning toob ekraanile ka aegumatu portreesaate Lennart Merist.

Nelja õhtu jooksul saab osa vestlustest, mida ilmestavad videolõigud ja arhiivikaadrid presidentide ametisoleku erinevatest hetkedest. Intervjuusarja avab esmaspäeval vestlus Arnold Rüütliga. Kohtumisel Grete Lõbuga vaatab Arnold Rüütel tagasi oma ametiajale aastatel 2001-2006, mille sisse jäid nii liitumine Euroopa Liidu kui ka NATO-ga, kuid ka ühinemine USA-Afganistani sõjaga.

Teisipäeval tele-esilinastub Margus Saare intervjuu Toomas Hendrik Ilvesega, kes oli Eesti riigipea kaks ametiaega järjest, aastatel 2006-2016.

Toomas Hendrik Ilves ja Margus Saar Autor/allikas: Kairit Leibold / ERR

Kolmapäeval saab osa Marko Reikopi intervjuust viimased viis aastat Eestit juhtinud Kersti Kaljulaidiga, kes võtab kokku oma ametiaja aastatel 2016-2021.

Presidentide seeriale paneb punkti neljapäevane portreesaade "Mina olengi protokoll. Lennart Meri" – Lennart Meri 90. sünniaastapäeva puhul valminud dokumentaalis saab Meri fenomenist osa arhiivimaterjalide ja kaasteeliste meenutuste kaudu, kus Meri loomingulist ja üllatavat natuuri meenutavad kolleegid ja lähedased.

Vahetult enne jõule jõudis ETV ekraanile Mirko Ojakivi värske intervjuu vabariigi presidendi Alar Karisega, aasta alguses vaatab eelseisvatele väljakutsetele vastu peaminister Kaja Kallas. Majandusest, koroonakriisist ja energiahindadest vestleb teisipäeval kell 21.30 peaministriga Andres Kuusk.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: