Galerii: Rémy Martini ja Eesti Kontserdi uusaastakontsert

Laupäeval, 1. jaanuaril kõlas Estonia kontserdisaalis Rémy Martini ja Eesti Kontserdi uusaastakontsert. Uue aasta esimesel suurel kultuurisündmusel esines traditsiooniliselt Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, viiulil soleeris Triin Ruubel-Lilleberg. ERSO ees debüteeris endine priimabaleriin ja Kanada rahvusballeti külalisdirigent Maria Seletskaja.

Uusaastakontserdil kõlasid valitud pärlid Bernsteini, Gounod', Tšaikovski, Glinka ja paljude teiste heliloojate loomingust. Õhtut juhtis armastatud saatejuht Margus Saar. Tänu Eesti Rahvusringhäälingule pakkus kontsert lisaks Estonia kontserdisaali saabunud publikule elamusi ka kõigisse kodudesse – see on uusaastatraditsioon, mis pärineb aastast 1996.

"Uusaastakontserdi kava komponeerides mõtlesin oma noorpõlvemälestustele ja aasta esimese hommiku erakordsusele, mil on salasoovide sõnastamise aeg. Kohtusime publikuga parimate soovide soovimise päeval, seepärast valisin repertuaari tõelised balletimuusika pärlid," rääkis dirigent Maria Seletskaja.

 "Aastavahetus on heade soovide, aga väiksemate ja suuremate sihtide seadmise aeg. Usun, et suutsime oma uusaastakontserdiga pakkuda meeldejäävaid ja helgeid elamusi nii kontserdi külastajatele kui ka kõigile televaatajatele kodudes," sõnas Eesti Kontserdi juht Kertu Orro.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: