ETV2 teemaõhtu on pühendatud Ain Mäeotsale

Pühapäevane ETV2 teemaõhtu on pühendatud näitlejale, teatrilavastajale ja filmirežissöörile Ain Mäeotsale, kes tähistab peagi oma 50. juubelit.

19.30 "Obinitsa" (2016)

Vanemuise lavastus on eepiline lugu ühe seto pere loost läbi 100 aasta. Kirglik ja humoorikas, karm ning seikluslik. Nagu elu ise. Autorid Kauksi Ülle ja Ain Mäeots, lavastaja Ain Mäeots, kunstnik Liina Unt. Mängivad Marje Metsur, Andres Mähar, Kaia Skoblov, Merle Jääger, Ragne Pekarev, Priit Strandberg, Karol Kuntsel, Tanel Jonas, Marian Heinat, Veiko Porkanen, Ott Sepp jt. Kaasa löövad ka kohalikud lauljad ja harrastusnäitlejad. Režissöör Elo Selirand, juhtoperaator Raul Priks, toimetaja Reet Weidebaum, produtsent Tiina-Mari Koljak.

21.40 "Tähelaev: Ain Mäeots" (2008)

Vanemuise lavastaja Ain Mäeots räägib elust ja tööst ning samuti filmist "Taarka", mis oli tema esimene katsetus filmirežissöörina. Saatejuht Elis Aunaste, režissöör Kalev Lepik.

22.50 "Taarka" (2008)

Maailma esimene setokeelne film räägib ühe väikese rahva kirkaimast kangelasest, rahvalaulik Hilana Taarkast, kes elas kogu oma elu ühiskonna heidikuna väikeses korstnata majas ning laste vallasemana vaesuses, kerjates, juhutöid tehes ja lauldes. Kuid lauldes alati tõtt, vahel kibedat, vahel naljakat, vahel julma. Teda kardeti ja põlati, vihati ning ihaldati. Taarkast sai legend ja Lauluema. Kuid naisena ja kogukonna liikmena ei võtnud seto rahvas teda kunagi päriselt omaks. Osades Inga Salurand, Siiri Sisask, Marje Metsur, Riina Maidre, Mikko Nousiainen, Tõnu Oja, Kaarel Oja, Helena Merzin, Liina Tennossaar ja Peeter Oja. Režissöör Ain Mäeots, stsenaristid Mart Kivastik, Kauksi Ülle, Ain Mäeots, Hardi Volmer ja Elo Selirand. Operaator-lavastaja Elen Lotman, kunstnik-lavastaja Elo Soode, kostüümikunstnik Eva-Maria Gramakovski, helilooja Andres Lõo, monteerijad Maarek Toompere ja Eik Lattu, helirežissöörid Tiina Andreas ning Ants Andreas. Produtsent Anneli Ahven.

00.30 "Teater laulab: Trupp Lepad" (1996)

Laulavad Vanemuise näitlejad Ain Mäeots, Helena Merzin, Riho Kütsar ja Margus Jaanovits. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Anne Tuuling.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: