Kellerteatri lavastaja: tumedad lood on mind alati köitnud

Kunagises püssirohukeldris asuv Kellerteater täidab žanrilünka, millel suured teatrid üliharva kätt proovivad - siin etendatakse eranditult põnevikke.

"Need tumedad lood on mind alati köitnud. Edgar Allan Poe oli juba lapsepõlves üks mu lemmikkirjanikke," ütles "Ringvaatele" Kellerteatri kunstiline juht Vahur Keller.

Nüüd on Keller ette võtnud jõuluaegse müsteeriumi "Hingede tund", mille autoriks krimikirjanik ja "Apteeker Melchiori" lugude looja Indrek Hargla.

"Siia igavat ja tavalist näitemängu ei maksa tuua. Tuleks midagi huvitavat ja põnevat kirjutada," sõnas Hargla. Loo tegevus toimub jõulude paiku ühes vanemas maamajas, kus kolm sõpra põrkuvad millegi ootamatuga ja satuvad olukorda, kus peavad vastu võtma raskeid otsuseid.

Kellerteater on ühtlasi ainus Eesti teater, kus tehakse lavalt otseülekandeid.

"Kodus võib olla natuke teistmoodi äge teatrit vaadata, sest saab näha selliseid plaane, mida kohapeal ei näe," sõnas Keller. Mõttele teha etendustest otseülekandeid jõudis teater koroona tõttu. "See võimaldab ka vahetada pileteid, näiteks kui keegi on ostnud kohapeale pileti, aga tunneb end haigena, saab teatrit siis kodust vaadata," rääkis Keller.

Kelleri sõnul väisavat teatrit ka kummitused. Nii on olnud seestpoolt lukus tühjad WC-kabiinid, uue etenduse posteriklaas kildudeks kukkunud, raadio äkitsi vait jäänud ja lukus uksed kolisenud.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: