Vikerraadio tähistab ringhäälingu 95. aastapäeva koos Enn Eesmaaga

Ringhääling 95 Vikerraadios. Enn Eesmaa saade
Ringhääling 95 Vikerraadios. Enn Eesmaa saade "Olnud olevik" Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Ringhäälingu 95. sünnipäeva puhul kõlavad Vikerraadios Enn Eesmaa meenutused Eesti raadio sünniloost, sõjapäevist, taasiseseisvumisest ja ka Eesti Televisiooni menukatest saadetest läbi aastate. Saated jõuavad eetrisse 3., 10. ja 18. detsembril kell 14.05.

Tähtpäevale pühendatud kolmeosalise sarja esimeses saates meenutab Enn Eesmaa raadio sünnilugu Eestis. Kuuleme 95 aastat tagasi esimest saatepäeva sisustanud viiuldaja Hugo Schützi meenutusi raadio alguspäevadest. Vikerraadio teeb põgusa ülevaate esimese raadiokuulajate lemmiku Felix Moori tööst, mis pani aluse mitmele žanrile Eesti eetris.

Saatesarja teises osas meenutab saatejuht sõnas ja helis sõjapäevi, mis jätsid oma hävitava jälje ka Eesti Raadio arengule. Kuuleme eetris katkendeid toonaste põhireporterite Valdo Pandi, Ivar Trikkeli, Lembit Lauri ja Gunnar Hololei saadetest. 

Viimases osas, mis läheb eetrisse rahvusringhäälingu aastapäeval, jõuab Enn Eesmaa meenutustega Eesti taasiseseisvumispäevadeni. Mõnedki hiljem televisioonis edukalt saateid teinud ajakirjanikud alustasid Eesti Raadios. Nende seas ka Ene Hion, Valdo Pant ja Rein Karemäe. Meenutame menukaid saatesarju, nende seas ka "Meelejahutajat", mille hingeks oli Eino Baskin.

Saatesarjas kõlab muusika, mis sai tuntuks ja menukaks sõjaeelsetel aastatel nii meie kui ka kaugemateski raadiojaamades. Laulavad Heli Lääts, Kalmer Tennosaar, Uno Loop, Jaak Joala, Tõnis Mägi, Eesti Raadio meeskvartett ja mõned kogu maailmas populaarseks saanud solistid, Elvis Presley nende seas.  

Ringhäälingu 95. aastapäeva puhul jõuavad järgnevatel nädalatel Vikerraadio eetrisse ka "Eesti loo", "Kajaloodi" ja "Päevatee" erisaated. Koostöös Raadioteatriga viiakse kuulajad ka 95 aasta tagusesse uudismaailma.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: