Galerii: Tallinna Raekoja platsil avati Jõuluturg

Tallinna Raekoja platsil avati paar aastat tagasi Euroopa kauneimaks tituleeritud Tallinna jõuluturg, mis on avatud 2. jaanuarini 2022.

Traditsiooniliselt on jõuluturu keskpunkt jõulupuu, mis peab tänavu juubelit: 580 aastat tagasi, 1441. aastal, püstitati just Tallinna Raekoja platsile Euroopa esimene jõulupuu. Kuusk leiti seekord Kuusalu vallast. Kuuse ehtimiseks kulus 300 erineva suurusega kuldset kuuli ja üle kolme kilomeetri valguskette.

Jõuluturu kahele klassikalisele karussellile on lisaks saabunud ka kolmas, hoopis teistsugune karussell. Tuttavaks saanud jõulurongi asemel sõidutab vanalinnas reisijaid nüüd kahekorruseline jõulubuss. Nagu ikka, on Jõuluvana majakese küljes postkast, kuhu Jõuluvana ootab kirju nii kingisoovide kui lihtsalt heade soovidega.

Sel aastal on jõuluturg suunatud eelkõige kohalikele inimestele, seetõttu on söökide-jookide valik laiem kui tavaliselt. Kõrvuti traditsiooniliste maitsetega saab avastada üllatuslikke, ent kohalikku päritolu jõulumaitseid.

Müügikioskid avasid oma letid reede hommikul ja kell 17, kui päike oli loojunud, süüdati Raekoja platsi jõulukuusel tuled ja Kesklinna vanem Monika Haukanõmm kuulutas Tallinna jõuluturu avatuks. Pühapäeval, 28. novembril kell 14 süütavad esimese advendiküünla Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ja Tallinna praost Jaan Tammsalu, esinevad koorid.

Nagu möödunud aastal, paigaldatakse lava ainult eriüritusteks, jõuluprogramm laieneb aga üle vanalinna. Taas ärkavad projekti "Elavad aknad" raames laupäeviti ellu kaupluste tühjaks jäänud vaateaknad, kus astuvad üles noored muusikud. Esimene kontsert toimub laupäeval, 27. novembril Viru tänaval. Jõuluturu ajal pakub mitmeid kontserte ja töötubasid Hopneri Maja, külastajaid ootavad ka Katariina Gild ja vanalinna muuseumid.

Jõulumuinasjutust võib osa saada üle kogu vanalinna ja kaugemalgi. Uued kaunistused on saanud vanalinna väravad ja kangialused, tänavaid ehivad valgusketid ja vanikud, Vabaduse väljakule tuleb taas valgusinstallatsioon. Üle kogu linna on paigutatud 250 tuledesäras kuusekest.

Tallinna jõuluturg on avatud iga päev kell 12–19, jõuluturg kestab 2022. aasta 2. jaanuari õhtuni.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: