X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Muusik Bonzo tegi karjääris kannapöörde ja avas enda restorani

Muusik Bonzo otsustas lisaks pillimängule ja laulmisele proovida ka restoranipidaja ametit. Nii avas Bonzo ligikaudu kolm kuud tagasi Rakveres enda kohviku. Tegemist oli muusiku pikaajalise unistusega.

Muusiku sõnul algas kõik sellest, kui tema hea sõber Jaan Pehk pakkus Bonzole kimchit. Bonzo oli kimchist niivõrd vaimustuses ja soovis seda ka ise proovida teha. 

Ühel päeval sattus Bonzo raamatupoodi ja leidis sealt endale sobivad kokaraamatud. Raamatuid lugedes sai muusik parema ülevaate Jaapani köögikultuurist ning mõistis, et soovib ka ise selles valdkonnas tegutseda.

Bonzo restorani tullakse sööma nii lõunat kui ka eriliste tähtpäevade puhul. Näiteks külastasid kohvikut Piret ja Karl, kes tähistasid oma 31. pulma-aastapäeva. Pireti ja Karli arvates on kohvik väga hubane ja kodune. Samuti kiitsid nad toitu. "See oli niivõrd hea," ütles külastaja Karl.

"Eks ma teen neid asju nii nagu mina oskan neid teha," rääkis restoraniomanik Bonzo. "Ma ütlen ausalt, et ma ei pea ennast kokaks, eriti veel Jaapani kokaks."

Jaapanit ise muusik külastanud pole. "Ma tegelikult ei tea, kuidas need asjad päriselt maitsevad," naljatles Bonzo. Lisaks kokaraamatust saadud teadmistele on Bonzo harinud ennast ka erisuguste kursuste ja õpitubadega.

Restoranipidaja elu ei osanud Bonzo varem ette kujutada. Alguses unistas Bonzo pisikesest kohvikust, kus saab sõpradele aeg-ajalt süüa valmistada ja leti taga juttu puhuda. "Tegelikult on see hoopis teistmoodi. See koht on üsna suur ja kahjuks siia ette jõuan harva," rääkis muusik ja lisas, et püüab edaspidi rohkem klientidega jutustada.

Restorani pidamise kõrvalt ei ole Bonzo unustanud ka enda muusikalist tegevust. Küll aga on esinemisi muusiku sõnul vähemaks jäänud ning restoranis töötamine on sellele hea vaheldus.

Restoranis ei tööta Bonzo üksinda, vaid tööle on pandud ka kaasa Tiina ja poeg Mattias. Vahel käib köögis abiks ka Bonzo kokapaberitega vend.

Bonzo sõnul on inimesed üllatunud, kui märkavad, et söögi toob laulda restoranipidaja ja muusik ise. "Selliseid üllatusi juhtub ikka peaaegu iga päev."

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: