Ilmus Põhjamaade Hirmu album "Nagu Vaataks Pilvi"

Põhjamaade Hirm
Põhjamaade Hirm Autor/allikas: Glänel Tirrand

"Nagu Vaataks Pilvi" on Põhjamaade Hirmu teine sooloalbum. Esimene, "Maailma südame põhjast", ilmus 16 aastat tagasi.

Muusik tõdes, et räpp on aastatega teinud kardinaalse muutuse nii sisus kui ka vormis. "Sisuline külg on muutunud teisejärgulisemaks ja vorm on väga agressiivselt esile kerkinud," rääkis ta. "See on tekitanud olukorra, kus tihti ei öelda oma lugudega midagi uut ega mõtteliselt kaasakiskuvat ning mäng käib tungidel ja emotsioonidel."

Uue albumi materjali koostamist alustas Põhjamaade Hirm 2018. aastal. Artist kirjutas Facebookis, et pärast pausi on uue muusika kirjutamise algus alati kuiv ja aeglane.

"Esindan enda vaateid ja üritan enda põhimõtetele vastuollu minevaid järeleandmisi mitte teha. Soovin, et mu loomingul ei oleks kiirtoidu omadusi: sisse, välja, unustatud," sõnas Hirm.

Esimene osa albumist salvestati Blacklist Stuudios Margo Rindemaa juures. Koroonaviiruse tõttu jätkus salvestamine Tartus Ö Stuudios, kus tehti lõviosa materjalist uuesti. "Varem olin ma üsna tugevalt vastu ühe loo kaks-kolm korda uuesti sisse tegemisest, aga nagu eelmised projektid on näidanud, siis tihti muud varianti ei ole," rääkis Põhjamaade Hirm.

Artisti sõnul oli albumi pealkiri ta mõtteis üle kümne aasta. Ka selle visuaalne kujundus oli enam-vähem peas selgeks mõeldud, ent lõpptulemus tuli midagi muud. "Kasutasime DEW8 tehtud fotot, disaini ja muid digitaalseid täinokkimise oskusi, et asi ägedaks vuntsida. Visuaalselt on plaanis ka videod DEW8-ga teha," avaldas Hirm.

"Nagu Vaataks Pilvi" Autor/allikas: Põhjamaade Hirm

Uue albumi instrumentaalidel on kaks produtsenti: Otto Suits ja DEW8. Materjali masterdas Martin Kikas Ö Stuudios.

Vahepeal andis Hirm koostöös Dragan Voltaga DVPH nime all välja albumid "Mõtted on Mujal" (2013) ja "Natuke veel" (2014) ning koos Genkaga 12EEK Monkey "Xibalaba Spa" (2017).

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: