Galerii: Tallinna Raekoja platsile saabus jõulupuu

Tallinna jõuluhooaja avas neljapäeval Raekoja platsile püsti pandud jõulukuusk. Linn pöörab sel aastal eriliselt tähelepanu valguslahendustele ja välisündmustele.

Tänavune esinduskuusk saabus Tallinnasse Kuusalu vallast. Esimene advendiküünal süüdatakse jõulukuusel 28. novembril. Sellele lisaks paigaldatakse vanalinna tänavatele ligi 250 tuledega kaunistatud minikuuske. Säravaid jõulupuid saab näha ka Vabaduse väljakul, Niguliste kirikus ja Paksu Margareeta külastuskeskuses.

Advendiaja ootuses saab Tallinn ka sel aastal kaunistatud piduliku talvevalgustusega – jõulukaunistused ja erinevad valguslahendused paigaldatakse nii vanalinna kui ka kõikjale üle linna, niisamuti saab külastada jõuluturgu, nautida uisutamisrõõme erinevates uisuparkides ja võtta osa erinevatest sündmustest.

Vanalinna käigud ja väravad ehitakse vanikutega, tänavad lühtrite ja valguskettidega, paljud puud ja hekid saavad kaunistuseks valgusketid ja -ehted. Katariina Gildi galeriistuudiod on advendiaja nädalalõppude õhtuti kaunistatud küünlavalgusega ning Patarei Merekindluse ajaloolistel müüridel saab alates 12. novembrist õhtustel täis- ja pooltundidel nautida viieminutilist valgusetendust.

Lisaks pidurüüs tänavatele kerkib Raekoja platsile traditsiooniline jõuluturg, mida tunnustati kaks aastat tagasi Euroopa parima jõuluturuna. Tallinna jõuluturg avatakse tänavu 26. novembrist ja see jääb jõulurõõmu pakkuma 2. jaanuarini. Turg on avatud iga päev kell 12-19, kuid hilisõhtused jalutajad saavad turukioskitest kuumi jooke soetada veel kuni kella 22-ni.

Järgemööda avatakse linnas ka uisuväljakud. Laupäeval, 20. novembril avatakse Harju tänaval Vanalinna uisupark ja liuväli Vilde spordipargis. Nädal hiljem, 27. novembril avatakse Nõmme gümnaasiumi hoovil ka sealne uisuplats. Tallinna kõige uuem ja nüüdisaegsem vabaõhuliuväli avatakse hiljemalt detsembri alguses Tondiraba pargis.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: