Galerii: Eestis filmiti menuromaani ainetel valmivat Soome mängufilmi

Soome menuromaani "Valgus, valgus, valgus…" ainetel valmiv mängufilm filmiti Eestis koostöös meie filmitegijatega.

Filmi Eesti-poolse produtsendi Anu Veermäe-Kaldra sõnul on tegemist ühe olulisema valmimisjärgus Soome mängufilmiga, mis jõuab nii Põhjamaade kui ka Eesti publiku ette järgmisel aastal.

Võtted toimusid Eestis: Vasalemmas, Kosel, Maardus, Kostiveres, Viimsis, Rannamõisas, Tallinnas ja mujal Tallinna lähiümbruses. Filmi peakostüümikunstnik on Neoon Must, peagrimmikunstnik Külliki Pert, filmi ametlikud fotod valmisid fotograaf Birgit Püve käe all. Eestipoolset tootmist juhtis produtsent Anu Veermäe-Kaldra Menufilmidest ning tööd ja võttegruppi koordineeris tootmisjuht Eva-Kristina Mill.

Kunstnik Neoon Musta ajastutruud kostüümid läksid pärast võtteid heategevuslikku müüki, mille tulu plaanitakse annetada puudust kannatavatele peredele, organisatsioonile "Koos laste heaks". Annetuse saaja ei ole valitud juhuslikult, vaid haakub noorteromaani sisu ja sündmustega

Film on ekraniseering tunnustatud Soome noorteromaani ainetel "Valoa, valoa, valoa...", millega autor Vilja-Tuulia Huotarinen pälvis Finlandia Junior tunnustuse. Autobiograafiline teos räägib kahest teismelisest tüdrukust. Noorte sõprusest, elust, suhetest ja kaotusest Soome väikelinnas, suvel pärast Tšornobõli katastroofi ning hilisema majandussurutise ajal. Romaani pealkiri on viide Tšornobõli tuumaelektrijaama õnnetuse hävitavale valgusele, mis autori sõnul iseloomustas tolleaegset olustikku ja inimsuhteid.

Filmi stsenaariumi kirjutas Juuli Nimemi, režissöör on tema õde, Inari Niemi. Peaosades Rebekka Baer ja Anni Illikainen, kaasa teevad Pirjo Lonka ja ka EFTA nominent, Soome näitlejanna Laura Birn.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: