Tartlased saavad lisaks uisuväljakule ja valguskülale uued jõulupaviljonid

Jõululinn Tartu
Jõululinn Tartu Autor/allikas: Mana Kaasik

Teist hooaega järjest rajab Tartu linn raekoja platsile 1000-ruutmeetrise uisuväljaku. Lisaks kerkib keskväljakule ka armsaks saanud valgusküla ning uudistada on muidki põnevaid atraktsioone.

Valguskülasse naasevad kohvi- ja piparkoogimüüjad, saanisõidud ja ponid, klassikaks muutunud põhumaja, (multi)filmipaviljon, tulepajad ja puidust loomakarussellid.

Uute paviljonidena lisanduvad Eesti maaülikooli limnoloogiakeskusega koostöös rajatav akvaariumimajake, milles elavad kalad Eesti jõgedest ja järvedest, jäätisepaviljon, luulepank ehk automaat, mis väljastab sularaha asemel luuletusi, Tartu tervishoiukõrgkooli paviljon ning Tartu ülikooli Tartu observatooriumi marsikulguri majake.

Oma klaaspaviljoni sisustavad teatrikunstnik Laura Pählapuu, kunstnik ja disainer Martin Rästa ning arhitektuurikooli Tartu haru lapsed.

Esmakordselt on jõululinna ehitustöödel vabatahtlikena abiks NATO liitlaste lahingugrupi 33. soomuspioneeride kompanii ohvitserid. Lisaks tegutsevad ehitusplatsil spetsialistid Soomest, Tartu kutsehariduskeskuse ja kaitseväeakadeemia noored ning OÜ Giga Investeeringud ja Ehitustrust AS-i töötajad.

Suure uisuväljaku ehitustööd algavad kolmapäeval. Valgusküla valmib täies mahus esimeseks advendipühapäevaks ning jõulukuusk jõuab kesklinna 16. novembril.

Valgusküla paviljonid ootavad tartlasi ja linna külalisi pühadeaega veetma 9. jaanuarini. Uisuväljak "Suudlevate tudengite" purskkaevu ümber jääb sarnaselt esimesele hooajale avatuks veebruari lõpuni.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: