Porikuu elamusfestival meelitas Loode-Eestisse ligi 10 000 külalist

Valgusrännak Kiilis
Valgusrännak Kiilis Autor/allikas: Pressimaterjalid

Traditsioonilise turismihooaja välisel ajal osutusid osalejate seas kõige populaarsemateks väliüritused.

Kuu aega kestnud ja Tallinnast Haapsaluni eri sündmustega osalejaid kohale meelitanud Porikuu elamusfestival tähistas tänavust neljandat toimumisaastat.

Et ka porisel ja sombusel ajal nii külastajatele kui ka kohalikele turismiedendajatele põnevust pakkuda, korraldati ühtekokku üle 80 ürituse, mille eesmärk oli piirkonda omanäoliselt tutvustada.

Festivali projektijuht Karet Kõverjala sõnul jagus tänavu tuhandeid huvilisi nii loodusmatkadele, laatadele kui ka töötubadesse. "Koroonaperioodiga on selgelt tulnud kaasa lisaks suuremale matkahuvile ka sügavam isetegemise ind - ainuüksi restauraatorite päevale kogunes ligi 4000 osalejat," rääkis Kõverjalg.

Kõige menukamate ürituste seas tõi Kõverjalg välja väliüritused. Näiteks laternamatkadele jõudis igal korral pea 200 osalejat. Äärmiselt populaarseks osutus ka mitmesaja osalejaga Porikuu avaüritus ning sadu huvilisi kohale meelitanud Porikuu sügislaat.

Laternamatk Paldiskis Autor/allikas: Pressimaterjalid

Üle 1200 külalise käis aga uurimas Rummu karjääris korraldatud Lombikohvikut ning neist enamgi uudistas Keila kultuurikeskuses fotonäituseid. Oli ka terve hulk üritusi, kus osalejate arv piiratud ning hulgaliselt tahtjaid jäi ootele - nende seas näiteks tähistaeva pildistamise töötuba Merimetsa rabas, rannaretk, räätsamatk ning Harjumaa muuseumis toimunud halloween'i üritus.

Murru vangla mudatuurid ja Lombikohviku ellu kutsunud Erika Biltse sõnul ollakse järgmisel aastal taas pundis. "Saime igati motivatsiooni, et teha rohkem kohalikele ja rohkem hooajaväliseid ettevõtmisi."

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: