Robotex Internationalil saab tutvust teha humanoidrobot Sophiaga

5.–7. novembrini toimub Saku suurhallis maailma suurim robootikafestival Robotex International.

Festivali Robotex International korraldusjuhi Siim Hovintalo sõnul leidub eestlaste seas üha rohkem robootika- ja tehnoloogiahuvilisi. Seda peamiselt koolidest, ent robootikahuvi näitavad üles ka lasteaialapsed. Robootikafestivali eesmärk on kutsuda lapsi ja noori tutvuma tehnoloogiavaldkonnaga.

Tänavusel festivalil rõõmustab külastajaid humanoidrobot Sophia. Tegemist on inimesesarnase tehisintellektiga. Sophia suudab suhelda inimestega ning näidata emotsioone. "Olen põnevusega ootamas seda nädalavahetust, kui Sophia meile Saku suurhalli kohale jõuab," rääkis Hovintalo saates "R2 Pulss".

Hovintalo arvates on tehnoloogia kiire areng positiivne, sest nii aidatakse hõlbustada ja toetada inimeste eluarengut.

Kolmepäevasel festivalil näeb robootikavõistlusi ning osa saab võtta töötubadest. Messialal saab tutvuda festivali suurtoetajate ja nende tegevusvaldkondadega. Näiteks on kohal ettevõte Cleveron, kes tutvustab uudistajatele oma uudset robotautot. Töötubades saab kätt proovida programmeerimises, robotite ehitamises ja isegi suurepärase paberlennuki valmistamises.

Robotex Internationalile on võistlejad kohale tulnud kahekümnest riigist üle maailma.

Hovintalo sõnul jätkub tegevust nii suurtele kui ka väikestele tehnoloogiahuvilistele. "Ootame kõiki kohale!"

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "R2 Pulss"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: