Endine õllesõber jõi nädalas 200 õlut, kuid pööras seejärel elus uue lehe

Kalle Kaljula on mees, kellel polnud varem probleemi juua nädalas ära 200 õlut. Pärast haiglas hingevaakumist, pööras mees elus uue lehekülje.

Endine õllesõber Kalle Kaljula otsustas vastu võtta väljakutse ja juua nädalas ära 200 õlut. "See oli puhtalt katsetus," rääkis Kaljula "Ringvaatele". Samuti püstitas mees endale eesmärgi juua nädalavahetusel ära 100 õlut. Lisaks on mees eksperimenteerinud ka teistsuguste väljakutsetega. Näiteks ei söönud ta kuu aega midagi, vaid jõi ainult õlut.

Mehe sõnul hakkas talle alkohol meeldima juba nooruspõlves. "Astusin sinna rongile ja rongilt enam maha ei tulnud," rääkis Kaljula, kes tõdes, et 25 aasta jooksul oli tal korduvalt mõttes alkoholist loobumine, kuid ei suutnud seda siiski teha.

"Ma olin selline funktsioneeriv joodik," iseloomustas mees enda minevikku. Küll aga leidis Kaljula pideva joomise kõrvalt aega sportimiseks. Nii jooksis ta näiteks Kalevi staadionil 105 ringi.

Ühel päeval tundis mees ennast halvasti ning veetis kodus kõrge palavikuga ligikaudu nädal. "Alguses mõtlesin, et mul on gripp," rääkis mees. Haigus mehe õllelembust esialgu ei pidurdanud. Mõned päevad hiljem soovitas Kaljula sõber mehel haiglasse pöörduda. Seal avastati mehel lihasööjabakter, mis oli viga teinud nii selgroole kui ka liigestele.

Haiglas taastus mees 38 päeva. Mehe sõnul oli see justkui tasuta võõrutusravi, sest alkoholi tarbimine oli keelatud. "Ei olnud just kõige mõnusam olla seal," võttis Kaljula haiglas veedetud perioodi kokku.

Haiglas olles sai mees aru, et alkoholi juurde ta tagasi pöörduda enam ei soovi. Arsti soovitusel hakkas mees sõitma jalgrattaga. "Rattasõit hakkas väga meeldima," tõdes mees, kes tegeleb nüüd triatloniga ja püüab oma tegevusega inspireerida teisigi.

Toimetaja: Lisete Tagen

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: