Mac Milleri üledoosi põhjustanud uimastidiiler tunnistas end süüdi

USa räppar Mac Miller (1992-2018).
USa räppar Mac Miller (1992-2018). Autor/allikas: SCANPIX / MPI06 / Capital Pictures

Stephen Andrew Walter, kes on üks süüdistatavaid föderaalses kohtuasjas seoses Mac Milleri surmaga 2018. aastal, tunnistas end viimase üledoosi põhjustanud tablettide müümises süüdi. Teda ähvardab enam kui 20-aastane karistus föderaalvanglas.

Milleri surmaga seoses esitati süüdistus veel kahele mehele – Cameron James Pettit ja Ryan Michael Reavis –, kes erinevalt Walterist ei tunnistanud end süüdi. Kohtuistung nende süüdistuste osas on kavandatud toimuma 2022. aasta märtsis.

Prokuröride väitel andis Walter Milleri väidetavale diilerile Cameron James Pettitile fentanüüli sisaldavad Percoceti tabletid, mis põhjustasid Milleri üledoosi. Fentanüül on võimas sünteetiline opioid, mis on 50 korda tugevam kui heroiin.

Maksimaalselt ootab Walterit selle eest enam kui 20-aastane vanglakaristus, lisaks eluaegne tingimisi vangistus ja 1 miljoni dollari suurune trahv. Prokuratuur taotleb 17-aastast vangistust viieaastase tingimisi vangistusega.

USA räppar Mac Miller suri 2018. aasta septembris 26-aastasena narkootikumide üledoosi oma kodus Californias.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: Newsweek, Pitchfork, TMZ

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: