Režissööri abi oli Alec Baldwinile antud relva eelnevalt ohutuks kinnitanud

Vesterni
Vesterni "Rust" võtteplats päev pärast intsidenti. Autor/allikas: SCANPIX / AP /Roberto E. Rosales

Vesterni "Rust" võtteplatsil näitleja Alec Baldwinile antud rekvisiitrelv, millega ta haavas kogemata filmi režissööri ja tappis naisoperaatori, oli eelnevalt ohutuks kinnitanud režissööri abi.

Ütluste järgi hüüdis režissööri assistent "cold gun", viidates, et rekvisiitrelv on kasutamiseks ohutu ega sisalda päriskuule. Kuid kui Baldwin päästikule vajutas, väljus relvast lendkeha, mis tabas surmavalt rinda operaator Halyna Hutchinsit ja vigastas lavastaja Joel Souza õlga. Hutchins seisis intsidendi ajal Souza ees, vahendab Variety.

Režissööri assistent ei teadnud, et relvas on päriskuulid ja relva valmistas eelnevalt ette relvur. Ütluste järgi väljastas osariigi magistraadikohus võtteplatsi rajatise uurimiseks ka läbiotsimisloa. Läbiotsingute käigus võetakse rekvisiitrelvalt ka bioloogilisi proove ja vaadatakse läbi saadaval videomaterjalid.

Vahejuhtumi osas ei ole kellelegi veel süüdistust esitatud. Reedel Twitteris tehtud avalduses ütles Baldwin, et "puuduvad sõnad, mis väljendaksid tema šokki ja kurbust seoses selle traagilise õnnetusega, mis võttis elu abikaasalt, emalt ja sügavalt imetletud kolleegilt Halyna Hutchinsilt".

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: