Tallinna loomaaia šimpansid ootavad teist koroonavaktsiini doosi

Šimpans Tallinna loomaaias.
Šimpans Tallinna loomaaias. Autor/allikas: Tallinna loomaaed

Nelja nädala eest said Tallinna loomaaia šimpansid Betty ja Quincy tervisekontrolli käigus Pfizeri vaktsiini esimese doosi.

Teadaolevalt on Betty ja Quincy ainsad loomaaia asukad Euroopas, kes koroonaviiruse vastu vaktsineeritud, kirjutab Eesti Ekspress.

Mujal maailmas on ahvlased koroonaviirusega nakatunud ja ka Tallinna loomaaia elanike seas on väikses mahus viirust tuvastatud.

"Kui šimpans haigestub raskelt, tähendab see tema surma. Metsloomale pole võimalik panna tilgutit või saada teda rahulikult istuma hingamisaparaadi alla – ta muutub agressiivseks," selgitas maaülikooli loomakliiniku ülemarst Aleksandr Semjonov.

Šimpansitele süstitakse vaktsiini, mis parajasti inimestest üle jääb. Kui esimese süsti ajal olid ahvid tervisekontrolli tõttu uimastatud, siis nüüd tuleb süstimine teha distantsilt lendsüstlaga.

Ainsad loomad, keda Tallinna loomaaias võiks veel näiteks Pfizeriga vaktsineerida, oleks makaagid. Tiit Maran nentis, et makaakide vaktsineerimisele pole loomaaed veel mõelnud, aga mida suuremat hulka loomi saaks kaitsta, seda parem.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Allikas: Eesti Ekspress

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: