Tallinn Music Weeki külastas 17 325 inimest

TMW õhtused kontserdid laupäeval
TMW õhtused kontserdid laupäeval Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

29. septembrist 3. oktoobrini toimus Tallinnas 13. korda rahvusvaheline muusika- ja linnafestival Tallinn Music Week (TMW).

TMW muusikafestivalil esines 177 artisti Telliskivi Loomelinnakus, Noblessneris ja vanalinnas. Festivali rahvusvaheliselt nimekaimate esinejate seas olid A Place To Bury Strangers ja  DVS1 Ameerika Ühendriikidest, Hatari Islandilt ja Gerd Janson Saksamaalt.

Muusikaprogrammi avas neljapäeval, 30. oktoobril koostöös festivali esitleja Teliaga kontsert Kultuurikatlas, kus Trio '95 esituses tuli esmaettekandele Liisa Hõbepappeli poolt festivaliks loodud uudisteos "Sina armas oled manner". Esimest korda kõlas ka rahvusvaheline koostööprojekt "Themes For Great Cities: Tallinn", mille loojaiks ja esitajaiks on Eesti muusikud Jonas Kaarnamets ja Erki Pärnoja, Taani bändi Mew laulja Jonas Bjerre ning Ameerika muusikaloolane Alex Maiolo. Helilooja ja produtsent Sander Mölder esitles avakontserdil oma uut koostööde albumit "TIKS 086" koos külalisesinejatega Eestist, Rootsist ja Saksamaalt.

Avakontserdi  juhatasid tervituskõnedega sisse Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, Telia Eesti juhatuse esimees Robert Pajos ning TMW asutaja ja peakorraldaja Helen Sildna.

President Kersti Kaljulaid ütles oma kõnes, et killustunud ja pandeemias kannatanud kultuuriväljal on TMW-l oluline roll ühise aruteluruumi loomisel. "Juba kõigi nende küsimuste üle arutamine viib meid minu arvates kindlasti lähemale uuele tasakaalule eri inimeste, erinevate ühiskondade ja erinevate põlvkondade vahel. Selleks ongi Tallinn Music Week," lausus riigipea.

TMW päevane linnafestivali programm oli lõppakordiks Tallinna keskkonnasõbraliku liikumise kuule. Ühendades jõud Eesti Arhitektide Liidu 100 aasta juubeliprogrammi linnakunstifestivaliga PÖÖRA!, avati TMW raames kolm installatsiooni-linnalava, mis jäävad linnaruumi täiendama kuni 8. novembrini.

Festivali lõpetas rattarekt Tallinna suurimas linnaosas Lasnamäel.

Järgmine TMW festival toimub 3.–8. mail 2022.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: