Võru robootikalaboris ehitavad lapsed legoklotsidest roboteid

Foto: ERR

Võrus tegutseb robootikalabor, kus nii kohalikud kui ka ümbruskonna lapsed saavad oma kätega meisterdada legoklotsidest väikeseid roboteid.

Võrus asuvas Nuti-Võluri robootikalaboris ei saa ükski robot nii valmis, et seda enam edasi ehitada või täiustada ei oleks võimalik, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Lastele meeldib olla loominguline, neile meeldib ehitada, oma unistusi nii päriselus ellu viia ja kindlasti ka sõbrad, kelle pärast nad siia tulevad," rääkis robootikaõpetaja Triinu Grossman.

Kuigi robootikas tuleb lastel jälgida mitut nutiekraani, ei tähenda õpetaja kinnitusel robotite ehitamine vaid ekraani ees passimist.

"Tegelikult neil ei ole kogu aeg need ekraanid ees. Nad tihtipeale vaatavad ekraani pealt ehitamise juhendit ja siis programmeerivad. Ja kui nad oma peast ehitavad, siis ei vaata nad üldse ekraani, nii et tegelikkuses käed käivad neil kogu aeg ja legoklotsidest kogu aeg midagi ehitatakse. Niisama ekraani taga olemist siin küll ei ole," selgitas Grossman.

Kolmanda klassi õpilane Kristin ehitas robotkäe, mis asju tõstab. "Ma hakkasin ketrama erinevaid ehitisi ja korraga tundus põnev ja ma hakkasin ehitama," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: