Taanis pannakse oksjonile kassett biitlite seni avaldamata looga

Kassett John Lennoni ja Yoko Ono intervjuuga.
Kassett John Lennoni ja Yoko Ono intervjuuga. Autor/allikas: Scanpix / AFP

Teisipäeval pannakse Kopenhaagenis oksjonile haruldane helikassett, millel intervjuu The Beatlesi laulja John Lennoni ja tema abikaasa Yoko Onoga. Ühtlasi kuuleb salvestiselt Lennoni esituses laulu, mida praegu teadaolevalt kunagi avaldatud pole.

33 minuti pikkuse salvestise võtsid linti neli Taani koolinoort enam kui 50 aastat tagasi, mõned kuud enne kui biitlid teatasid oma laialiminekust.

Taani oksjonimaja hinnangul müüakse kassett 32 000-50 000 dollari eest. Tõenäoliselt leitakse kassetile koht kas muuseumis või erakollektsioonis.

1970. aasta jaanuaris kohtusid koolipoisid Lennoni ja Onoga ning küsitlesid neid koolilehe jaoks. "Me olime 16-aastased hipid," ütles Karsten Hoejen, kes intervjuu linti võttis. Poisid olid eriti huvitatud Lennoni ja Ono rahukampaaniatest, sest käimas oli Vietnami sõda.

Hoejeni sõnul oli kohtumine paariga väga õdus ja pingevaba. "Nad istusid oma villastes sokkides, jalad laua peal," meenutas Hoejen.

Taani koolipoisi tehtud pilt Lennonist ja Onost. Autor/allikas: Scanpix / AP

Ühel hetkel hakkas paar taanlaste traditsiooni kohaselt ümber jõulupuu tantsima. Lennon mängis kitarril lugu "Give Peace A Chance" ja lühikest pala, millel nimeks "Radio Peace". See oli kirjutatud ühe raadiojaama tunnuslooks, jaama ennast aga kunagi ei avatud ja ka laul jäi avaldamata. "Meie teadmiste järgi on ainus koht, kus laul eksisteerib, seesama kassett," rääkis Hoejen.

Kassett läheb oksjonile koos originaalkoopiaga kooli ajalehest ja 23 fotoga John Lennonist ning Yoko Onost.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Allikas: BBC

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: