Fotod: linnuparki külastanud Merkel osutus papagoide hulgas väga menukaks

Ametist lahkuv Saksa kantsler Angela Merkel külastas Saksamaa parlamendivalimiste eel linnuparki ja osutus kamba Austraalia loorpapagoide hulgas väga populaarseks.

Merkel külastas Rostocki linna lähedal Kirde-Saksamaal asuvat Marlow' linnuparki, kus ta piirasid ümber terve hulk vikerkaarevärvilisi loorpapagoisid, kes tahtsid saada oma osa kuivatatud õietolmust, puuviljasuhkrust, teraviljast ja veest valmistatud nektarist, mida Merkel jagas oma käes olevatest väikestest pabertopsidest, vahendas Deutsche Welle.

Sooja vastuvõtuga tervitasid ametist lahkuvat Saksa kantslerit pargis ka viirpapagoid, kes sõid hea meelega kantsleri peopesast hirssi. Küll aga oli Merkel vähem aldis lähemalt tutvuma ühe suurema sulelise – Euroopa kotkakulliga. Kantsler jättis võimaluse kulliga pilti teha 33-aastasele kristlik-demokraadile Georg Güntherile, kes asendab Merkelit Saksamaa kristlik-demokraatliku liidu kandidaadina viimase koduvalimisringkonnas.

Merkel, kes on olnud Saksa kantsleri kohal pea 16 aastat, oli hüvastijätutuuril oma koduvalimisringkonnas Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal Põhja-Saksamaal.

Merkel lahkub ametist pärast pühapäevaseid parlamendivalimisi, kui on selgunud, kellest saab uus Saksamaa kantsler. Merkeli koha loodavad üle võtta sotsiaaldemokraat Olaf Scholz, roheline Annalena Baerbock ja kristlik-demokraat Armin Laschet.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: