Galerii: Disainiöö moeetendusel pöörati rõhku keskkonnamuredele

Rõivadisainile pühendatud moeetendusel DOM - Disain on moes esitlesid omanäolist loomingut kodumaised disainerid ja brändid Fennecfit, Human Highness, Cervo Volante ja Xenia Joost.

DOM ehk Disain on moes on vaatemänguline moesündmus, mis tutvustab aeglasele moele keskendunud Eesti brändide lugusid. "Üleilmsete kliima- ja ökoloogiliste kriiside pärast valutavad südant ka siinsed brändid ja disainerid, mistõttu otsivad nad väljundeid, kuidas omalt poolt elu paremaks muuta," rääkis etenduse loovjuht Piret Mägi.

Avalöögi andis etendusele Eesti üks esimesi jätkusuutlikke spordirõivabrände Fennecfit, mille eesotsas särav disainer Birgit Kool. Fennecfiti eesmärk on pakkuda naiste vajadustele vastavaid spordirõivaid ning samal ajal lähtuda täielikult keskkonnasäästlikest printsiipidest.

Oma loomingut esitles ka luksusbränd Human Highness, mis loob naistele elegantseid keepe. Brändi loojad on Milli Maier ja Luksemburgi endine printsess Tessy Antony De Nassau. Selle põhilooming valmib käsitööna Eestis.

Kvaliteetseid nahast tooteid esitles Cervo Volante, mille kuueliikmelisse meeskonda kuuluvad teiste seas Piret Puppart ja Kadri Vunder-Fontana. Cervo Volante muudab Šveitsi ja Eesti hoolikalt reguleeritud ning jätkusuutlikult kütitud punahirvede jääknahad unikaalseteks ja kestlikeks toodeteks.

Sündmuse lõpetas pikalt Vietnamis resideerunud, kuid mõni aeg tagasi Eestisse naasnud moelooja Xenia Joost. Tunnustatud disaineri käe all valmis projekt-kollektsioon "Balticseablue", milles on kasutatud hotelli- ja majutussektori poolt hüljatud tekstiilijäätmeid.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: