Vabamu kontserdisarja esimese esinejana astub lavale Mick Pedaja

Mick Pedaja
Mick Pedaja Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

23. septembril alustab okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu uue kontserdisarjaga, mis kannab pealkirja "Vabamu kontserdid".

Neljal sügisõhtul on võimalik nautida erinevaid žanre viljelevate muusikute loomingut, mille ühisosaks on elektrooniliste instrumentide kasutamine. Erilise õhustiku loob lisaks helidele Vabamu unikaalne arhitektuur ja kontserdipaika ümbritsev näitus.

Esimesena astub lavalaudadele helilooja ja muusik Mick Pedaja koos Uku Kübara ja abikaasa Angeelia Pedajaga. "Oleme Angeeliaga koos musitseerinud ja lugusid kirjutanud juba sellest ajast peale, kui kohtusime. Meie muusikakeel on põimitud ning tunnen suurt privileegi olla koos laval ja eraelus nii andeka ning igas mõttes ilusa inimesega. Ukuga oleme koos muusikat loonud erinevates ansamblites üle kümne aasta ning lisaks ühisloomingule on ta minu väga kallis sõber ja mõttekaaslane," kirjeldas Mick oma lavapartnereid.  

Vabamu kontsertidel astuvad veel üles helilooja ja muusik Peeter Rebane soolokavaga "ISE" (7.10.2021) ning ansambli Duo Ruut liige Ann-Lisett Rebane (21.10.2021). Konterdisarja sügishooaja lõpetavad Kadri Voorand koos Mihkel Mälgandiga (4.11.2021).

Kontserdisari, kus artistid kasutavad helide loomiseks palju tehnoloogiat juhatab sisse Vabamus novembris avatava tehnoloogianäituse "Miks Eesti? 30 aastaga ENSV-st e-Eestiks". 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: