Tallinn otsib juba sobivat jõulukuuske

Raekoja platsi kuusk.
Raekoja platsi kuusk. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Tallinna kesklinna valitsus alustas Raekoja platsile esindusliku jõulukuuse otsinguid. Kuusk püstitatakse novembris, pärast seda algavad ettevalmistused jõuluturu avamiseks.

Kuuse otsingutega alustatakse vara, et oleks võimalik puudega kohapeal tutvuda ja hinnata nende sobivust pealinna esinduspuuks. Lisaks peab kuuse kasvukohale olema võimalik ligi pääseda suurte masinatega ja tagada ohutu langetamine.

Valiku tegemisel arvestatakse kuuse välimust, hinda ja kaugust Tallinnast.

Kesklinna valitsus ootab jõulukuuse pakkumisi (koos fotoga) kuni 31. oktoobrini e-aadressile [email protected]. Kuusk peab olema vähemalt 15 meetrit kõrge, kahar ja ühtlaselt tihe, kasvama ligipääsetavas kohas mitte kaugemal kui 150 km Tallinnast. Puu lähedal ei tohi olla elektriliine, mis takistavad kraana tööd. Pakkujaks võib olla maaomanik või tema esindaja.

Kolmel viimasel aastal on Raekoja platsi jõulukuusk leitud Tallinnast – 2018 Kibuvitsa tänavalt, 2019 Rõika tänavalt ning eelmisel aastal Lõikuse tänavalt.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: