Galeriid: Koolitantsu Viljandi kontsertidel osales üle 600 tantsija

Laste ja noorte tantsuloomingu festival Koolitants 2021 jõudis Ugala teatrisse. Tantsupäevade päevajuht oli laulja Inger ning kunstilised juhid Linnar Looris (Eesti Rahvusballett) ja Kadi Aare.

Ugala teatris toimunud kahel kontserdil astus lavale rohkem kui 600 Lõuna-Eesti  tantsukoolide ja -stuudiote õpilast. Harjumuspäraseid laureaate ja nominente Koolitantsul sel aastal välja ei kuulutata. "Väljakukkujaid ei ole ja kunstiliste juhtide poolt esile toodud signatuurtantsud jõuavad publiku ette kontserttuuri linnades Tallinnas, Viljandis ja Paides, pakkudes noortele tantsijatele tõelist tuurielamust," ütles festivali peakorraldaja Raido Bergstein.

Signatuurtantsudeks valiti Tallinna Koit tantsukooli "Vabandust" (autor Kristin Tagam), Stuudio Joy & Läänemere gümnaasiumi "Matrix" (autor Aleksandr Makarov), tantsuteater Polly "Naerata maailmale" (autor Polina Žukova), tantsuansambli Neposedõ "Kontsakesed" (autor Liina Baranova), Carolina tantsustuudio "…jätab jälje" (autorid Aleksandra Kantola, Merle Kaare) ja Tallinna huvikeskuse Kullo tantsuansambli Sõlekese "Vaatad, aga ei näe" (autor Ingrid Elsa Mugu).  

Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežürii eripreemiad pälvisid Viljandi kontsertidel VK Janika Tantsuline Eliit tantsuga "Tehnika(p)ime" ning Face moe- ja tantsukooli tants "Ott tahab tuppa tulla!". 

Koolitantsu kontserttuur lõpeb 19. septembril Paide muusika- ja teatrimajas. 

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: