Hendrik Relve viib kuulajad rändama juba 20. aastat järjest

Hendrik Relve
Hendrik Relve Autor/allikas: Erakogu

Maailma kaugeid paikasid tutvustav Vikerraadio saade "Kuula rändajat" alustab pühapäeval uute lugudega. Saatesari tähistab sel sügisel olulist verstaposti, sest detsembris möödub 20 aastat Hendrik Relve raadiorännakute esimesest saatest.

Sel pühapäeval algava hooaja rännulood viivad kuulaja maailma erinevate põlisrahvaste juurde. Nende värvikate rahvakildude otsingutel on käidud nii lõuna- kui ka põhjapoolkeral. Saadetes tutvustatakse põlisrahvaste põnevat loodusekäsitlust, maailmanägemist ja veendumusi, mis siinsetele raadiokuulajatele võivad üllatavalt mõjuda. Koos Hendrik Relvega on vahel stuudios mõni teinegi maailmarändur, kellega arutatakse põlisrahvaste teemasid üheskoos.

Hendrik Relve Autor/allikas: Erakogu

Hooaja avasaates on juttu maooride ajaloost ja pärimustest. Tutvutakse Waitangiga, mis muutis oluliselt maooride ajalugu ning wharenui'ga, mis on nende üks olulisemaid traditsioonilisi ehitisi.

2021.-2022. aasta hooaeg on "Kuula rändajat" jaoks eriline, sest tänavu täitub 20 aastat esimese saate eetrisse minekust. Vikerraadio tähistab seda avaliku salvestusega 21. oktoobril kell 18, juubelisaade läheb eetrisse 5. detsembril kell 14.05.

"Kuula rändajat" on Vikerraadio eetris pühapäeviti kell 14.05. Kõiki seniseid saateid kuuleb järele Vikerraadio kodulehel või veebikanalis Jupiter.err.ee.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: