X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti Laulu veerandfinaalidesse jõuab võrdselt eesti- ja võõrkeelseid lugusid

Eesti Laul 2022 tuleb varasemast erinev, kuna esmakordselt jõuavad vaatajate ette ka veerandfinaalid 40 etteastega. Korraldajate sihiks on tuua lavale võrdselt nii eesti- kui ka võõrkeelseid lugusid.

Eesti laulu peaprodutsent Tomi Rahula tunnistas "Vikerhommikule" antud intervjuus, et eesti muusika ja keel on küll väga olulised, kuid võimalus tahetakse anda ka võimalikele koostööpartneritele mujalt maailmast.

"Kui sa soovid endale tuua Jaapani lauljat, siis teda eesti keeles laulma panna on päris keeruline," tõdes ta, miks pole Eesti Laulul kohustust ainult eestikeelset muusikat teha.

"Eesti keel on oluline ja me ju oleme reglemendis eesti keelt aastaid kaitsnud. /.../ Veerandfinaalidesse me tegelikult laseme võrdselt eesti- ja muukeelset. Me ei eelista kuidagi muud keelt," selgitas Rahula.

Veerandfinaalide tulekuga soovib Eesti Laul anda muusikakirjutajatele platvormi jõuda suurema publiku ette ja ennast näidata. Lisaks on rahval nüüd võimalus osa olla eelžüriist ja aidata valida lugusid poolfinaali.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: