ETV uus saatesari "Rahamaraton" jagab praktilist rahatarkust

Ekspertide sõnul oli õige aeg investeerimisega alustada eile. Või siis täna. Neljapäeval ETV ekraanil alustav saatesari "Rahamaraton" jagab nii inspiratsiooni kui ka praktilisi teadmisi rahast ja investeerimisest.

Rahatarkus on täna ajakohasem kui eales varem, sest sügisel tuleb teisest pensionisambast lahkujatega turule 1,3 miljardit eurot. Teisest pensionisambast on loobunud ligi 160 000 inimest, kes seisavad kohe silmitsi küsimusega, kuidas nutikalt raha edasi kasutada. Uus saatesari "Rahamaraton" pakub nõu ja tuge alustavale investeerijale ning jagab juba seda teekonda alustanud inimeste kogemusi.

Avasaate keskmes on üldine rahatarkus ja vaatajale annakse väärt nõu, kuidas alustada oma rahaasjade kordategemist. Kuidas koostada eelarvet ja püstitada eesmärke, mida silmas pidada isiklikku kulude-tulude analüüsi tehes, mis asi on meelerahufond ning mida teada laenudest. Oma kogemusi jagavad investor ja rahatarkuse ekspert Liisi Kirch ning tudeng ja veebidisainer Kätriin Huttunen. Eksperdina jagab nõuandeid Kadri Mäsak ning isiklikku vaadet lisab Ivo Linna.

Viiest saatest koosnev "Rahamaraton" võtab igal neljapäeval luubi alla ühe konkreetse teema. Lisaks sissejuhatavale rahatarkusele käsitleb saatesari sel sügisel teemasid nagu investeerimisega alustamine, investeerimine aktsiatesse, kinnisvarasse ning krüptovarad ja ühisrahastus. Kogemusi ja nõu jagavad Kristi Saare, Jaak Roosaare, Tõnu Toompark, Kaarel Ots, Kadri Rämmeld, Mati Kaal, Egert Milder, Ott Kiivikas jt.

Režissöör on Elisa Avik, toimetaja Helen Saluveer, operaatorid Aivo Rannik, Robi Uppin, Raido Pedak, produtsent Maria Uppin.

"Rahamaraton" alustab ETV-s neljapäeval kell 22.05.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: