Eesti Laulul toimuvad sel aastal ka veerandfinaalid

Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula avaldas "Ringvaates", et lauluvõistlus on läbinud suure uuenduskuuri ja konkurss toob vaatajate ette ka veerandfinaalid.

Suurim muudatus, mis Eesti Laulu tänavu ees ootab, ongi veerandfinaalide toimumine. "Meil tuleb juurde neli saadet, kus võistlevad igas saates kümme laulu," ütles Tomi Rahula ja lisas, et selle uuendusega antakse võimalus inimestel kuulda ka neid lugusid, mis jääksid muidu valikust välja.

Kui seni jõudis avalikkuse ette 24 võistluslugu, siis seekordsel konkursil saab publik tutvust teha lausa 40 looga, mis tuuakse vaatajate ette nelja eelvooruga. "Žürii teeb eelvaliku samamoodi nagu varem, pimesi," selgitas ta ja lisas, et igast eelvoorust pääseb edasi viis lugu. "Me anname võimaluse hääletada nii žüriil kui ka publikul, seega viis edasipääsejat valitakse nende ühisel otsusel."

Veerandfinaalides tulevad võistlevad lood esitamisele artistide loodud videotena. Live-esinemistega astuvad artistid lavale toimuvates poolfinaalides ja finaalis. Senise 24 artisti asemel pääseb poolfinaali võistlema 20 osalejat ning finaali kümme.

Eesti Laulu konkurss läheb ametlikult lahti 2. septembril ja siis avaldavad korraldajad juba Eesti Laulu kodulehel ka konkursi ajagraafiku ning seekordse lauluvõistluse täpsemad detailid koos reglemendiga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: