Galeriid: Koolitants alustas festivali Tallinna tantsupäevaga

Laste ja noorte tantsuloomingu festival Koolitants 2021 alustas pühapäeval Tallinnas Vene kultuurikeskuses 27. hooaega.

Vene kultuurikeskuses toimunud kahel kontserdil astus lavale enam kui viissada Tallinna tantsukoolide ja -stuudiote õpilast. Harjumuspäraseid laureaate ja nominente Koolitantsul sel aastal välja ei kuulutata.

"Kui tavapäraselt oleme harjunud sellega, et valitakse välja edasipääsejad, siis sel katkestustega toimunud ja ebatavalisel aastal, mil lavale oleme niigi vähe saanud, tõstame tunnustust väärivad tantsud esile hoopis seeläbi, et kutsume nad esinema mitmele tantsupäevale," ütles festivali peakorraldaja Raido Bergstein. "Väljakukkujaid ei ole ning kunstiliste juhtide poolt esile toodud niinimetatud signatuurtantsud jõuavad publiku ette kontserttuuri linnades nii Tallinnas, Valgas, Viljandis kui ka Paides, pakkudes noortele tantsijatele tõelist tuurielamust."

Kontserdid lavastasid festivali kunstilised juhid Linnar Looris (Eesti rahvusballett) ja Kadi Aare, päevajuht on Inger.

Koolitantsu kontserdituur jätkub 11. septembril Valga kultuuri- ja huvialakeskuses, 12. septembril Ugala teatris ja 19. septembril Paide muusika- ja teatrimajas. 

 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: