Järvamaal toimub teist korda Kurjailma festival

Kurjailma festival toimub tänavu teist korda.
Kurjailma festival toimub tänavu teist korda. Autor/allikas: Kurjailma festivali Facebook / Merli Kaas

4. septembrist kuni 3.oktoobrini toimub Järvamaa eri paigus Kurjailma festivali raames erinevaid meelelahutuslikke üritusi nii looduse-, külaelu-, kultuuri-, spordi- jm valdkonna huvilistele.

Rahvatarkusest "Kured läinud, kurjad ilmad, haned läinud, hallad maas, luiged läinud, lumi taga" nime saanud Kurjailma festivali võõrustab näiteks avapäeval, 4. septembril Rabaresto, kuhu saab sööma sõita ainult kanuuga, broneerides enne koha mitte lauas, vaid kanuus.

Esimesel nädalavahetusel on Kurjailma festivali sündmuste kavas Muuseumitee, kus kõikidesse Järva valla muuseumidesse saab kahe päeva jooksul sisse lunastades 1-eurose käepaela. Veel on kuu aega kestva ürituste nimekirjas matkapäev, teatriprojekt, laat, konkurss ja kogukonna õpipäevi. 

Festival on ellu kutsutud maakonna turismihooaja pikendusena, et pakkuda külalistele tegevusi ja piirkonna tutvustust. "Sellist turismihooaega pikendavat ja üritusi koondavat festivali soovisid Järvamaa turismiettevõtjad ja kultuurikorraldajad juba ammu," rääkis MTÜ Järva Arengu Partnerid konsultant Sille Pudel.

"Kui kolm maakonna arendusorganisatsiooni ühendasid jõud, siis saimegi üritusele õla alla panna ja korraldada midagi jõulisemat. Seekord muutsime pisut sisu ja lühendasime kestvuse aega, aga ideelt jäi asi ikka samaks. Kas tuleb ka Kurjailma festival 3.0, seda näitab aeg."

Festivali kava leiab festivali kodulehelt. Kõik üritused on iseseisvad, kuid kannavad märget "Festivali sündmus" ja kenale sügisele lootes on enamik üritusi mõeldud väliüritustena. Korraldajad arvestavad pandeemiaolukorra ja kehtestatud reeglitega ning võivad küsida tervisetõendit. 

Esimene Kurjailma festival toimus 15. septembrist kuni 30. novembrini 2020 ja selle käigus oli korraldajate plaan korraldada 144 üritust. COVID-nõuete tõttu jäeti osaliselt mõned neist pidamata.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: