Anija vallas toimub kolmandat korda visuaalkunsti festival Nõmbra Valgus

Anne Türn
Anne Türn "Emapuu" Autor/allikas: Pressimaterjal

21. augustil toimub Anija vallas Rooküla külas Nõmbra karjamõisa varemete juures visuaalkunsti festival Nõmbra Valgus 2021, kus kohtuvad valguskunst, muusika ja film. Festivali korraldatakse kolmandat korda.

Koostöös kunstnike ja disaineritega valmib maagiline valguskunsti rada, mida ilmestavad omalt poolt erinevad muusikud eesotsas kitarristi ja helilooja Mauno Meesitiga.

"Nõmbra esinemispaik on kohana väga inspireeriv," sõnas Meesit. "Juba läbi avarate põldude sinna metsatukka jõudmine räägib omamoodi sama keelt, millega ka enda muusikas tegelen. Plaanin sel õhtul oma varasema muusika kõrval esitada ka midagi päris uut."

Meesiti kontserdil teevad kaasa noor tantsukunstnik Keithy Kuuspu ja valguskunstnik Sten Valgus. Tunniajane kontsert algab kell 22.

Kell 21.30 avatakse valgusrada, kus astub erinevatel instrumentidel üles Silver Ulvik. Rada koosneb valgustaiestest, mille autorid on kunstnikud Anne Türn, Angela Ramirez (Mehhiko), Rinald Kodasma, Margus Kontus, Kaspar Rannaääre, Iris Müntel, Aleksander Bachman, Ilvar Piisk, Kalle Pruuden, DARKovSKY, Karina Valuya, Peeter Laurits jt.

Alates kella 20 saavad festivalikülalised nautida toite metsarestoranis, kus söögid valmivad tippkoka Ellery Powelli käe all. Ellery Powell kirjeldab metsarestorani ideed järgmiselt: "Metsarestoran kasutab otse loodusest korjatud toorainet, et lisada oma toitudele põnevaid ja uudseid nüansse, pakkudes ühtaegu nii unustamatut elamust kui ka looduslähedust. Kombineerime põllumajanduse-eelse söögivalmistamise tavasid ja põhjarahvaste köögi mõjutusi tänapäevaste arusaamadega toiduvalmistamisest ja moodsate tehnikatega." Metsarestoranis aitab meeleolu luua Imar Koutchoukali (Holland) viiulil ja mandoliinil.

Keset aasasid ja niite võtab rändureid vastu ehtne jurta, kus saab jalgu puhata ning kino nautida.

Piletikontrollis tuleb kõigil vähemalt 18-aastastel külastajatel ette näidata isikut tõendav dokument ja kas vaktsineerimispass, COVID-19 haiguse läbipõdemise tõend või negatiivne testitõend, mis on tehtud hiljemalt 72h enne festivalile saabumist. Kohapeal kiirteste ei teostata ja kiirtesti tulemust ei aktsepteerita.

Kõrvemaa veerel olevad Nõmbra karjamõisa varemed asuvad kunagisel rabasaarel, kus on olnud nii Põhjasõja varjupaik kui ka metsavendade punkrid. Ajalooline Nõmbra karjamõis rajati 18. sajandil. Mõisas tegeleti tavapäraselt karja- ja viljakasvatusega ning peeti tärklisevabrikut ja faasanifarmi.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: