Jazzkaare linnaruumiprojekt vallutab Tallinna, Tartu, Pärnu ja Viljandi kesklinna

Jazzkaare linnaruumiprojekt
Jazzkaare linnaruumiprojekt Autor/allikas: Jazzkaar

23.–29. augustini täidab Jazzkaare linnaruumiprojekt Tallinna, Tartu, Pärnu ja Viljandi kesklinna muusikaliste elamustega. Ootamatud ja põnevad lühikontserdid toimuvad samaaegselt festivaliga Jazzkaar.

12. korda toimuv linnaruumiprojekt toob muusika kontserdisaalidest välja ebatavalistesse paikadesse, rõõmustades juhuslikke möödujaid ligi 70 sündmusega üle Eesti. Ootamatud muusikalised kohtumised tänavatel, lennujaamas, bussijaamades, kaubanduskeskustes, turgudel, randades ja kohvikutes lisavad päevale vürtsi ja elamuslikkust. Sel korral on fookuses veeäärsed esinemispaigad – igas linnas jõuavad kontserdid jõe, järve või mere äärde.

Linnaruumiprojekti muusikud alustavad esinemisi 23. augustil heade mõtete linnast Tartust. 24. augustil saab muusikuid näha ja kuulda Viljandis ning 25. augustil jõutakse suvepealinna Pärnusse. Tallinlased saavad nautida jazz-muusikat seitsme päeva vältel 23.-29. augustini pealinna üllatavates kohtades. Muusikaelamused toovad kuulajateni G. Otsa nimelise Tallinna muusikakooli, Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia, Eesti muusika- ja teatriakadeemia ja Pärnu muusikakooli jazz-muusikud. 

Jazzi-rongkäik, -auto, -vaip, ummiku- ja ranna-jazz on vaid mõned näited põnevust pakkuvatest aktsioonidest, mis tutvustavad jazz-muusika emotsiooniderikkust  ja väge möödujatele. Tallinna loomaaia sünnipäeval, KUMU-s ja Balti Jaamas lõimub muusika kohaliku elu-oluga ehk loomariik, kunst ja toidukultuur kohtuvad jazz'iga.

"Jazzkaare linnaruumiprojekti eesmärk on pakkuda inimestele võimalust tutvuda jazz-muusikaga üllatuslikel kohtumistel ja anda noortele muusikutele võimalusi eneseteostuseks igas olukorras. Kuna esmakordselt toimub festival suvel, siis õnnestub meil sel aastal kontsertidega jõuda ka randadesse ja mereäärsetele promenaadidele," tutvustas linnaruumiprojekti juht Kerli Peetsalu. Silmad tasub lahti hoida Tallinnas Reidi teel, Pirital Kalevi Jahtklubi restorani terassil, Noblessneris ja Tallinna uue kruiisiterminali promenaadil, Viljandi järve ääres, Tartus Emajõe ääres ning Pärnu rannas.


32. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar toimub 23.-29. augustini 2021 üle Eesti.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: