Arvamusfestivalil esinevad Rita Ray, Kukerpillid, Ans. Andur jt

Rita Ray
Rita Ray Autor/allikas: Pressimaterjalid

Üheksanda Arvamusfestival kultuuriprogramm paneb tänavu rõhku heale eesti muusikale, lisaks pakub festival kirjandussündmusi, rattasõite, ekskursioone, filmi- ja tänavakunsti ning õdusat seltskondlikku ajaveetmist.

Festivali kultuurisündmused algvad neljapäeval Kukerpillide kontserdiga Paide kirikus. Festivalipäevadel saab kirikus kuulata ka orelipooltunde ning kontserdiga "Arvamuusikal" astuvad üles Lauri Saatpalu ja Peeter Rebane.

Festivali klubis Vallimäel musitseerib reede õhtul noorte jazzkollektiiv Pennar & Friends koos Marianne Leiburiga. Laupäevaõhtusel lõppkontserdil astub festivalipubliku ette soulilauljatar Rita Ray, Paide indiebänd Ans. Andur ning tantsurütme valib DJ Erkin Antov. 

Filmiprogramm algab festivali eelõhtul keskväljakul Tartu Elektriteatri välikino seansiga. Festivali ajal toimuvad Paide Muusika- ja Teatrimajas Ungari Kultuuri Instituudi, Prantsuse Instituudi ning Põhjamaade Ministrite Nõukogu kureeritud filmiseansid ning vestlusringid. Samuti saab näha uut dokumentaalfilmi "Riigikogu direktor".

Paide Teater tähistab festivalil oma kolmandat sünnipäeva traditsiooniks saanud hommikuse brunch'iga muusika- ja teatrimaja kultuuriaias. Ühtlasi esitleb teater raamatut "33 kõnet", mis valmis koostöös raamatupoega Puänt ning tänu Hooandjas kogutud annetustele. 

Paide raekojas toimub Ajakeskuse Wittenstein eestvedamisel salongiõhtu, mis pühendatud vene poeedile Igor Severjaninile, kes elas Paides 1940ndate alguses.  

Festivali traditsiooniliste sündmustena on kavas Ründo Mültsi öine ajaloorännak ja Paide rattapoe õhtune jalgrattasõit. Seekordne Arvamusfestivali rattaretk algab rongisõiduga Tallinnast Raplasse ning lõppeb ligi 60 kilomeetrise velotuuriga Paidesse. 

Festivali ajal saab näha Eesti Arhitektuurimuuseumi nostalgilist näitust suvilatest ning Vabamu väljapanekut, mis pühendatud Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäevale.

Esmakordselt toimub Arvamusfestivali ajal tänavakunstiprojekt, mille tulemusel valmivad Eesti noorte kunstnike rõõmsavärvilised maalingud Paide linna hoonete seintele ja elektrikappidele. Samuti saab iga soovija kunstnik Krislin Virkuse juhendamisel kaasa lüüa kogukonnamaali maalimisel aadressil Rüütli 9. Projekti viib ellu MTÜ Rural Urban Art ning toetavad Eesti Kultuurkapital ja Akzo Nobel. 

Kultuuriprogrammis osalemiseks Vallimäel ja Paide Muusika- ja Teatrimajas palume publikul kaasa võtta virtuaalne või paberkandjal COVID-tõend vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta.

Arvamusfestivali kultuuriprogrammi kureerib Paide Muusika- ja Teatrimaja, terve programmiga saab tutvuda ürituse kodulehel.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: