Raatuse koolis võeti üles "Tähtsate ninade" esimene stseen

Foto: ERR

Kuigi on koolivaheaeg, pidi osa lapsi Tartus kolmapäeval seljakotid selga panema ja kooli minema. Siiski mitte õppima, vaid hoopis näitlema, sest filmide "Supilinna salaselts" ja "O2" tootjal on käsil uus koguperefilm "Tähtsad ninad", mille filmivõtted on Tartus toimunud juba kaks nädalat.

Mustades pusades ja telgitäie filmitehnikaga meeskonda on kahe nädala jooksul olnud näha nii Supilinnas Emajõe kaldal kui ka Tartu kesklinnas kaskadööritrikke tegemas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kolmapäeval oli rahvast täis Raatuse kool, sest loo keskmes on just neli koolipoissi.

"Lugu käivitub sellest, kui lastel ja vanematel lähevad ülesanded sassi. Kui meie peategelane otsustab perekonna päästa ja mõtleb välja kavala plaani ehk palkab oma isa oma firmasse tööle, kuigi isa seda ei tea. Võib ette kujutada, mis võib saada," kirjeldas režissöör Ingomar Vihmar.

Kuigi filmis näitlevad ka täiskasvanud nagu Mait Malmsten, Saara Pius, Mattias Naan ja paljud teised, oli seekordne võttepäev pühendatud lastele, et võtta üles filmi kõige esimene stseen. Lisaks neljale peategelasele lõi kaasa 40 noort taustanäitlejat.

"Enda arust päris hästi, aga vahepeal läks natuke igavaks, sest väga midagi polnud teha ja me tegime sama asja tuhandeid kordi uuesti," kirjeldas Adrian võttepäeva.

"Kõige positiivsem on olnud siin platsil mängimine. Ja siis näitlemine ka, kui esimest korda, siis olen nii elevil," ütles Marten.

"Tähtsad ninad" peaks kinodesse jõudma järgmise aasta sügisel. Võtted plaanitakse tehtud saada augusti lõpuks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: