Läti selle suve ainsal suurel muusikafestivalil esinevad ka Eestis käinud artistid

Skyforger
Skyforger Autor/allikas: Pressimaterjal

Teist aastat järjest toimub Jugla järve ääres Läti etnograafilises vabaõhumuuseumis Riias festival nimega LAIVA. Tegemist on ainsa suurema muusikafestivaliga Lätis sel suvel. LAIVA toimub 14. augustil ning üles astuvad tuntud kohalikud artistid, keda ka Eesti publik nautinud on.

Sel aastal esineb festivalil Läti legendaarne folk-metal'i bänd Skyforger, keda tunneb ja armastab nii läti kui ka rahvusvaheline publik. Festivali korraldavad ansambli DAGAMBA liikmed ning bänd tähistab etteastega oma kümnendat sünnipäeva. Nii Skyforger kui ka DAGAMBA on käinud Eesti publikule esinemas ning saanud sooja vastuvõtu osaliseks. Mõlemad bändid on üles astunud ka eestlaste armastatud Positivuse festivali pealaval. Lisaks näeb ja kuuleb LAIVA festivalil ka elektrofolk ansamblit Bur Mani ning tšellotriot MADARA.

LAIVA näol on tegemist on crossover-festivaliga.

"Näeme festivali kui silda traditsiooniliste väärtuste ning modernse maailma vahel. Ka muusikaliselt on festival ühendamas klassikalist muusikat ja folki tänapäevase muusikaga. Piirideta looming, eelkäijate traditsioonid tänapäevases võtmes keset kaunist Läti loodust – see iseloomustab LAIVA festivali kõige paremini," kirjeldasid korraldajad.

Festivali lava 360-kraadine paigutus annab võimaluse nautida sündmust nii maa pealt kui ka järve peal paatides/alustel olles. See omakorda võimaldab sündmusel osaleda ka neil, kes ei ole COVID-19 vastu vaktsineeritud ega haigust läbi põdenud. Antud lahenduse eest pälvis festival eelmise aasta sündmuse eest Läti sündmuste foorumilt auhinna.

Festivalil osalejad peavad järgima riigi kehtestatud nõudeid. Festivali saavad nautida nii maalt kui järve pealt külalised, kellel on ette näidata tervisesertifikaat. Sertifikaadita külastajad saavad sündmust nautida vaid järve pealt (SUP-laualt, paadist, mootorpaadist (mootor veest välja tõstetud) jne. Kohapeal on võimalik rentida järvele minekuks vajalikke aluseid.

Kontsert algab kell 19.00, väravad avatakse kell 17.00.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: