Tartu Tudengipäevad vallutavad Autovabaduse puiestee

Käruralli 2020
Käruralli 2020 Autor/allikas: Merilyn Sepp

Sel nädalavahetusel vallutavad Autovabaduse puiestee esmakordselt suviste sündmustega Tartu Tudengipäevad. Tudengid ja linnarahvas saavad vaimu välja puhata nii traditsioonilisel pannkoogihommikul kui ka uutel üritustel, näiteks padjasõjal.

Reedel õhtul saavad kõik nädalavahetuse lõbusamalt vastu võtta võistkondlikus padjasõjas Autovabaduse puiestee tantsu murul. Peale seda saavad kõik hingelt kunstnikud esitada suurel laval oma loomingut loomevabaduse üritusel.

Laupäeval keskpargis toimuval tudengirallil on kõik kogenud ja tulevased tudengid oodatud proovile panema oma oskusi ja teadmisi. Õhtul on võimalus kõigil võidusõidu fännidel kärurallil läbi Küüni tänava kihutada. 

Pühapäeva hommikut alustatakse pannkoogihommikuga. Pannkoogi ja vahvlite nautimise kõrvale saab vaadata sportlikke võistlejaid kastironimisel kõrgustesse pürgimas või hoopis ise end proovile panna ning ronida kõige kõrgema õllekastidest torni otsa. 

Nädalavahetuse lõpetab Emajõel toimuv sumo vaatemäng. Esimest korda saab Emajõel näha ujuvareeni, kus saavad kõik soovijad oma jõu proovile panna, et vastased vette lükata.

Tartu Tudengipäevade üritused toimuvad 30. juulist 1. augustini Autovabaduse puiesteel. Festivali kavaga saab lähemalt tutvuda aadressil https://www.studentdays.ee/kava/.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: