Mari Kalkun lükkab Võrumaal käima uue festivali Aigu om!

Mari Kalkun ja Valdur Mikita
Mari Kalkun ja Valdur Mikita Autor/allikas: Ruudu Rahumaru

28. ja 29. juulil toimub esimest korda muusika- ja sõnasündmus Aigu om!, mille algatajaks on muusik Mari Kalkun.

Rõuge valla eri paigus toimuv festival kutsub üles leidma endale aega. "Mis mõtet on elul, kui pole aega õunapuuõisigi nuusutada?" küsib artist. Nii võib programmist lisaks mõnusale muusikale ja matkadele leida ka näiteks molotamise õpitoa.

"Aigu om! (eesti keeles: aega on!) väärtustab kohalikku rikast pärimuskultuuri, siinseid inimesi ja nende lugusid, unikaalset looduskeskkonda ning kannab sõnumit aeglasemast ja looduslähedasemast elust. Nii saavad festivalil kokku mõnus muusika ja väle mõte ning kohalik talent ja maailmategija. Aigu om! ei rõhu suurusele, vaid pigem erilistele-hubastele, kogukonda ja osalevaid inimesi ühendavatele väiksematele ettevõtmistele, mis koos moodustavad tervikprogrammi. Ka valitud esinejad on moel või teisel Rõuge ja Võrumaaga seotud," kirjeldas Mari Kalkun.

Sündmuse raames on võimalik osaleda linnuretkel, Madis Meisteri ja Eva-Lotta Vunderi õpitoas-helirännakul "Elujõud hingamisest ja häälest", kuulda Viitina mõisaproua pajatusi tema kuulsusrikkast elust, mõelda kaasa Georg Aheri ja Urmas Tartesega mõtsamõtõlusel ning näha lühietendust Võrumaa lastelt.

Programmis astub üles ka Kalkun ise, sedapuhku ühes klarnetist David Rothenbergiga USA-st ja kirjanik Valdur Mikitaga. Pärast kontserti toimub regilaulmine elava tule ääres. Õdusa kontserdi metsa kõlakodades Pähnis annab akordionivirtuoos Tuulikki Bartosik. Programmist leiavad rõõmu ka lapsed.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: