ETV2 teemaõhtu on pühendatud Hendrik Toompere 75. sünniaastapäevale

Nukulavastus
Nukulavastus "Hunt Kriimsilma 9 ametit", autor, režissöör Uno Leies, kunstnik Helge Uuetoa: Hunt Kriimsilm, näitleja Hendrik Toompere. September 1981 Autor/allikas: Ülo Josing

Näitleja ja lavastaja Hendrik Toompere oleks 17. juulil tähistanud 75. sünnipäeva.

Kell 19.55 "Mitme näoga mees - Hendrik Toompere", 1996
Nukunäitleja Hendrik Toompere räägib oma elust ja tööst. Küsitleb Annaliisa Sisask, režissöör Krista Juhvelt.

Kell 20.45 "Jälle Hunt Kriimsilm", 1987
Hunt Kriimsilmale on tehtud kohustuseks juhtida Metsanõukogu. Ta jagab ameteid Siilile, Harakale ja Karuotile. Noored metsaelanikud teevad suveplaane. Kohtume ka nukunäitlejatega, kellele nukud saavad küsimusi esitada. Autor Uno Leies, toimetaja Eve Viilup.

Kell 21.15 "Kõige suurem sõber", 1989
Osalevad Raivo Järvi, Harry Kõrvits, Margus Tabor, Hendrik Toompere, Ita Ever, Heino Seljamaa, Mart Kampus. Autor Lilian Põldre, režissöör Tiiu Vahi.

Kell 21.45 "Teemaõhtu kommentaarid. Vanaisa jälgedes. Hendrik Toompere seenior "
Nukunäitleja Hendrikust on tema kaasaegsetel küllaga mälestusi ja lugusid, oli ju tegemist värvika mehega, kellega elus mõndagi juhtus. Tema lapselapsed näevad seda, mida nad lapsena ei osanud tähelegi panna ja taasavastavad lugusid, mis ehk olid juba unustanud. Taaskohtumine mälestustega möödunud, kuid ikkagi allesjäävast ajast. Vanaisa jälgedes käivad Franz Malmsten ja Hendrik Toompere jr.

Kell 22.30 "Gulliver ja Gulliver", I vaatus
Jonathan Swifti maailmakuulsa teose "Gulliveri reisid" motiividel on Mati Unt kirjutanud ja Rein Agur Nukuteatris lavastanud näidendi täiskasvanutele. Kunstnik Jaak Vaus, Jaanus Nõgisto ja Margus Kappeli muusika, Juhan Viidingu laulutekstid, nimiosas Hendrik Toompere.

Kell 23.20 "Gulliver ja Gulliver", II vaatus, 1990

Kell 00.15 Telelavastus. "Juhtum seoses A. Trapeeži teisikuga", 1989
Toomas Vindi samanimelise novelli dramatiseeris ja lavastas tollane Tallinna Pedagoogilise Instituudi diplomand Aira Kull Eesti Televisioonis oma lõputööna. Osades Mart Kampus, Harry Kõrvits ja Hendrik Toompere.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: