Linnafestival Grom ootab fotokonkursile pilte Lasnamäe eluolust

Lasnamäe, 2019
Lasnamäe, 2019 Autor/allikas: Mattias Malk

14. augustil Kivila spordipargis toimuv linnafestival Grom ootab fotohuvilisi osalema fotokonkursil #LASNALT. Konkursi kandev idee on rääkida lugu Lasnamäest - oodatud on kohalik igapäev ja eluolu, sobivad nii linnaruum ja arhitektuur, aga ka portreed ja isiklikud või alternatiivsed Lasnamäed.

Konkursi žüriis on fotokunstnikud Maxim Mjödov ja Mattias Malk, kelle poolt valitud kolmele parimale on ka auhinnad. Eriauhinnad on ka Gromi tiimi poolt. Konkurss toimub läbi Instagrami ja osaleda saab kuni 1. augustini.

"Konkursile on oodatud osalema kõik, kel on jagada oma nägemus Lasnamäest. Eriti on loodame näha kohalikke fotograafe ja uusi seeriaid. Kallis kaamera ei ole tähtis, pilte võib teha ka telefoniga - oluline on just idee ja lugu, mida need fotod räägivad. Eriti hindan fotograafe, kes julgevad olla ausad, isiklikud ja isegi veidi toored," ütles fotokonkursi žürii liige Mattias Malk.

"Oleme Lasnamäest vaimustuses ning suur osa meie festivali meeskonnast on ka seal üles kasvanud. Samas oleme kindlad, et igaühel on rääkida oma lugu Lasnamäest ning läbi selle inspireerida nii meid kui kõiki teisi. Lasnamägi on avastamist väärt!" lisab Gromi peakorraldaja Roman Demtšenko.

Konkursil osalemiseks on fotod vaja postitada Instagrami, kasutada märksõna #LASNALT ja märkida ära festivali leht @grom.festival.

Konkursi tingimused:

  • Fotod peavad olema tehtud Lasnamäel või Lasnamäest.
  • Ootame kolmest fotost koosnevaid seeriaid, mitte üksikuid pilte.
  • Kõik on oodatud osalema, sobivad ka lihtsad telefoni fotod.
  • Kallis kaamera ei ole peamine, vaid idee ja lugu.
  • Tehnika, töötlus ja stiil on vabad, aga mida ausam ja toorem, seda parem.
  • Fotod ei pea olema tehtud kindlas ajavahemikus, aga eeliseks on fotode värskus.
  • Seeria pealkiri ja lühikirjeldus (kuni 300 tähemärki)

Osaleda saab kuni 1. augustini.

Žürii valikul võidavad kolm parimat endale ja sõbrale Grom festivali passid ning 50€ festivalikrediiti, mida üritusel kasutada. Festivalitiimi kahele lemmikule on lisaks eriauhinnana festivali pass ja festivali kott. Fotode kureeritud valik avalikustatakse festivali meediakanalites ning võidutööd eksponeeritakse festivalialal. Võitjatega võetakse ühendust trükifialide asjus, seega tasub originaalfailid kindlasti alles jätta.

Maxim Mjödov (1983) on fotokunstnik Lasnamäelt. Lummatuna emulsioonil põhinevast analoogfotograafiast pühendus ta 2003. aastal sellega katsetamisele – otsides narratiivseid ja poeetilisi vorme, võimalusi teadmiste kogumiseks ning teda huvitavate teemade analüüsimiseks. Ta käsitleb inimsuhteid tänapäeva ühiskonnas, maastike muutumist ja mõjujõudu, aja tajumist.

Mattias Malk (1990) on urbanist ja fotograaf. Ta on rahvusvahelise urbanismiplatvormi "Urbiquity" kaasasutaja, Eesti Kunstiakadeemia doktorant-õppejõud ja vabakutseline pildistaja. Teda huvitab arhitektuur ja linnaruum, eriti nende inimmõõtmelised seosed ja jõujooned ühiskonnas.

Linnafestival GROM toimub 14. augustil Lasnamäel Kivila spordipargis. Muusikaprogrammis on Tommy Cash, Shortparis (RU), Truckfighters (SE), Zahir, AKLI (LT), Gnoomes (RU), White Gloss, Bible Club, Köster, Manna, KEETAI, Smoke Break. Festivali piletid on saadaval festivali kodulehel ja Ticketeris ning nende kogus on piiratud.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: